Працювати треба, а ходити в офіс — ні. Для когось дистанційна робота на дому — стиль життя, а когось раптовий перехід на такий робочий формат серйозно вибив з колії. Тоді як працювати з дому без шкоди для продуктивності і нервів?

Дистанційна робота на дому, дистанційна робота в інтернеті, дистанційна робота вдома

Дистанційна робота на дому

Досвідчені фрілансери знають, що дистанційна робота на дому має не тільки плюси, а й підводні камені, і з часом можна навчитися їх обходити. Але що робити тим, хто роками ходив в офіс, а тепер цей уклад раптом порушили обмеження, пов’язані з пандемією коронавіруса чи то за інших причин?

Так, технології дозволяють вирішувати багато завдань поза офісом. Сучасні пристрої і різноманітні додатки дають можливість, перебуваючи в будь-якій точці світу, переглядати робочу пошту, бази даних, створювати і розсилати документи, проводити наради і конференції… Це неважко, якщо знати як. Не виключено, що хтось тільки зараз в силу обставин відкриє для себе деякі інструменти. Але освоїти технології — половина справи. Успішна і якісна дистанційна робота на дому залежать від безлічі факторів.

Дотримуйтесь графіку

Головну небезпеку для тих, кого влаштовує дистанційна робота на дому, хто раптово перестав витрачати час на збори і на дорогу в офіс, представляє думка про те, що до роботи можна приступити в будь-який час, як і закінчити її. Кращий вихід — дотримуватися перевіреного розкладу. Продуманий графік не підведе і при переході на дистанційну роботу, а головне, дозволить зберегти баланс між роботою та особистим життям, який у фрілансерів нерідко страждає.

Займайтеся вдома тими ж речами, якими зазвичай займаєтеся в офісі. Заплануйте дзвінки, наради, розбір листів в електронній пошті і т. д. Дотримуйтесь списку справ, стежте за часом. За відсутності зовнішніх рамок у вигляді, наприклад, графіка роботи або фіксованої перерви на обід це може бути нелегко. Тут стане в нагоді будильник або таймер. Якщо ви знайомі з техніками тайм-менеджменту, але ніколи їх не застосовували, то момент настав! Серед подібних технік досить популярний так званий метод помідора. Він припускає чергування зосередженої роботи над кожним завданням протягом 25 хвилин і п’ятихвилинних перерв.

Тримайте кордони

Ваша дистанційна робота на дому може бути розцінена членами сім’ї як можливість побільше поспілкуватися або разом розгребти накопичені побутові справи. Але ви не в відпустці і, швидше за все, навіть не на лікарняному. А значить, терміни здачі звітів або проектів ніхто не відміняв. Будьте готові відстоювати свої кордони: поясніть домочадцям, що вас не можна відволікати від роботи, і попросіть не турбувати без потреби.

Не забувайте, що, поки ви працюєте за домашнім комп’ютером, вас будуть спокушати соцмережі, фотографії, улюблені серіали — словом, все, що вас зазвичай розважає в вільні від роботи години. Виявивши, що регулярно «зависаєте», переглядаючи сторонній контент, заблокуйте доступ до певних папок або додатків. Тим самим ви істотно полегшите собі дотримання графіку.

Дистанційна робота на дому і діти: займіть дітей

Діти, в умовах пандемії коронавіруса опинилися вдома, почасти стикаються з тими ж проблемами, що і їх батьки. Багато хто це розцінює як раніше розпочаті канікули і чекають, що їх вільні дні будуть насичені різного роду розвагами. Тим часом заняття в більшості шкіл, гуртків та секцій перекочували в онлайн-формат і йдуть повним ходом, а батьки, що працюють з дому, годинами не встають з-за комп’ютера.

Ваша дистанційна робота на дому повинна відбуватись без зайвого клопоту. Щоб більш-менш тримати під контролем навчання дітей і уникнути надмірної уваги з їх боку, необхідно донести до нащадків, що шкільний і позакласний розклад на найближчі тижні буде діяти і вдома. Поясніть дітям, чому важливо завжди засікати час (благо таймер є на кожному смартфоні) і виконувати завдання строго за розкладом. Це дасть можливість і їм, і вам в реальні терміни виконувати поточні завдання в повному обсязі.

Дошкільнят, чиї будні не затьмарені прикладами, вправами і доповідями, зайняти на вісім-дев’ять годин складніше. Доведеться проявити винахідливість… і скласти їм розклад. Оголосіть, чим та скільки дитина буде займатися протягом дня. Для наочності можна повісити великий плакат з відповідними картинками. Правда, за часом доведеться стежити дорослим.

Старших дошкільнят можна попросити провести генеральне прибирання в їх кімнаті: витерти пил, розібрати іграшки, розсортувати звалені в коробку деталі від різних наборів Lego і т. п. Допомогти також можуть численні онлайн-трансляції та лекції від музеїв і освітніх центрів. Віртуальні екскурсії та уроки не організував зараз тільки ледачий. Не виходячи з дому діти можуть потрапити на заняття по ліпленню, живопису, гімнастики…

Налаштуйте техніку

Дистанційна робота на дому і налаштування для цього необхідних технічних засобів — річ необхідна і досить важлива. Здається, всім вже зрозуміло, що широкі можливості сучасна техніка надає тільки в тому випадку, коли вона працює. Якщо вам потрібна допомога в установці на домашній комп’ютер спеціальних програм і додатків, зверніться до співробітників відділу технічної підтримки у вашій компанії. Консультація з ними також може знадобитися тим, хто з домашнього комп’ютера буде підключатися до корпоративної системи або електронній пошті. Сервіси можуть працювати некоректно, а з’єднання може бути небезпечним при віддаленому доступі. Крім того, на випадок збоїв з’єднання налаштуйте резервне копіювання важливих файлів.

Переконайтеся, що рахунки за Інтернет оплачені, адже вам зараз ніяк не можна залишитися без нього. На той випадок, якщо Інтернет перестане працювати у вас вдома з яких-небудь не залежних від вас причин, перевірте, чи зможете роздавати Wi-Fi за допомогою смартфона. Правда, при такому розкладі ті, хто працює з об’ємними файлами, ризикують розоритися через рахунки за мобільний Інтернет. Це краще обговорити з техпідтримкою або з роботодавцем заздалегідь.

Приводьте себе в порядок

Почати працювати можна вже в ліжку, вмитися і поснідати — пізніше, як трапиться нагода, а знімати піжаму взагалі, здається, не обов’язково. Женіть подібні думки геть. Ведіть себе, як раніше: прокидайтеся по будильнику, вставайте з ліжка, готуйтеся до робочого дня, як звикли, і обов’язково переодягайтеся. Звичайно, ніхто не закликає вас дотримуватися офісного дрес-коду, але і піжами на вас не повинно бути. Одягніться в зручний пристойний одяг. Не забувайте: дистанційна робота на дому також передбачає наради, конференції і спілкування з колегами в чатах, їх ніхто не відміняв. Більш того, зараз вони можуть проходити навіть частіше.

Біжіть із спальні

Спати там, де ви працюєте, — погане рішення. Або вас будуть відволікати думки про те, наскільки корисний денний сон, або, провівши в цій кімнаті насичений день, ви не зможете тут же повноцінно відпочити. Тому займіться роботою в будь-який інший кімнаті, де зможете перебувати у відносній тиші. Якщо такої можливості немає, подбайте про те, щоб принаймні працювати якомога далі від ліжка. Зрозуміло, що дистанційна робота на дому в нинішніх умовах це все-таки краще, ніж відправитися в найближче кафе, бібліотеку або коворкінг.

Спілкуйтеся

Дистанційна робота на дому — це гнітюче відчуття ізоляції, відірваності від зовнішнього світу також може переслідувати тих, хто раптово виявився замкнений у чотирьох стінах. Позбутися від цього неприємного відчуття допомагає спілкування, причому як з колегами, так і з домочадцями. Підтримувати контакт з першими можна за допомогою всіляких додатків, що дозволяють не тільки писати повідомлення, але і дзвонити. Переконайтеся, що колеги бачать вашу присутність в загальному чаті. Обговорюйте з ними в режимі реального часу всі виникаючі питання.

Що стосується членів сім’ї, то дистанційна робота на дому дає можливість разом з ними проводити час не тільки вечорами, а й за сніданком, обідом і вечерею. Сидячи за спільним столом в середині дня, відірвіться від роботи, разом обговоріть щось нейтральне. Якщо ви живете одні, не забувайте підтримувати зв’язок з друзями і родичами.

Виходьте в офлайн

Закінчити роботу в строго певний момент може бути не менш важко, ніж приступити до неї в звичний час вранці. Проте позначайте для себе кінець робочого дня. Для цього закривайте пошту і додатки, вимкніть доступ, в тому числі комп’ютер. «Повертайтеся додому», обов’язково залишивши робоче місце. Це позбавить вас від фізичного виснаження, депресії і розладу сну.

Тим, хто працює віддалено, дуже корисні короткі прогулянки протягом дня. Однак в умовах загального карантину радити їх навряд чи доречно. Якщо відчуєте, що не можете зовсім не виходити з дому, вирушайте на вулицю ненадовго, дотримуючись розумних правил безпеки. У той же час безпечно «вийти кудись» зараз можна і віртуально: подивитися фільм в онлайн-кінотеатрі, трансляцію з виставки, з театру, концертного або спортзалу.

Будьте вдячні

Незважаючи на згадані підводні камені, дистанційна робота на дому має ряд незаперечних переваг. У нинішніх умовах такий формат дозволяє вам не тільки (хай і тимчасово) забути про натовпи в метро або пробки, але і в принципі зберегти своє місце, а значить, і дохід. Хтозна, можливо, плюси віддаленої роботи для вас згодом переважать її мінуси і ви не захочете повертатися в офіс.

Взято тут.

Поділитись: