Луцьк є обласним центром Волинської області. Дістатися до міста можна залізницею або дорогою автомобільним транспортом. Від Києва знаходиться на відстані 394 кілометрів. В Старе місто — Луцьк можна потрапити від авто чи то залізничного вокзалу на міському транспорті або пройтися пішки проспектом Перемоги, по вулицях Володимира Винниченка та Лесі Українки.

На території історичної, старої, частини Луцька створено історико-культурний заповідник, що об’єднав старовинні споруди міста, які потребують особливої уваги. Найпопулярніший туристичній об’єкт заповідника — Луцький замок Любарта.

Старе місто — Луцьк, замок Любарта
Старе місто — Луцьк, замок Любарта

Окрім замку в Старому місті є досить багато цікавих культових споруд. Перед усім можна оглянути костел Святих Петра і Павла по вулиці Кафедральній, 6. Його було споруджено у 1616-1640 роках за проектом італійського архітектора Джакомо Бріано. Ліворуч від костелу розташовані келії єзуїтського монастиря, заснованого в Луцьку після Берестейської унії 1596 року, й дзвіниця 1539 року по вулиці Кафедральній, 17. На цій же вулиці збереглися колишні будівлі монастирів шариток і бригіток.

Старе місто — Луцьк, костел Святих Петра і Павла

В Старому місті Луцька Костел Святих Петра і Павла

На вулиці Данила Галицького, 33 знаходиться синагога, зведена в ренесансному стилі в 1626 році. Будівля нагадує невеликий замок: грубі стіни, чотириповерхова вежа в південно-західній частині споруди. Від синагоги вулиця Караїмська веде до Будинку Євангелія, що розташований по вулиці Караїмська, 16 — це кірха (лютеранська обрядова споруда) в неоготичному стилі, зведена наприкінці XIX століття луцькими німцями.

Синагога

В Старому місті Луцька Синагога

Старе місто — Луцьк, Будинок Євангелія

В Старому місті Луцька Будинок Євангелія

Будинок із химерами

В Старому місті Луцька Будинок із химерами

Оригінальна цікавинка — садиба місцевого скульптора Миколи Голованя, яку називають луцьким «Будинком із химерами», яка знаходиться по вулиці Лютеранській, 9.

А зараз пропонується вашій увазі цікаве відео, де головним персонажем є Старе місто — Луцьк. Як то кажуть, краще один раз побачити, ніж сто раз почути.

Друзі, будь ласка, про свої враження от прочитаного і побаченого на відео прошу вас написати в коментарях до цієї публікації. Можливо, у вас є чим доповнити інформацію, за що буду вам щиро вдячний.

Поділитись: