Хрін — цю холодостійку і морозостійку рослину збирають в останню чергу. Адже до самих морозів при температурі ґрунту близько 0°C він продовжує нарощувати масу коренів. Саме в цей час у них відкладається основна кількість сухих речовин. Копати хрін потрібно приблизно через 5-7 днів після сильного заморозку. Деякі фахівці рекомендують виконувати цю роботу, навіть коли верхній шар ґрунту промерзне на глибину 3-5 см.

Хрін збираємо після заморозку

Проміжок у кілька днів між збиранням і загибеллю листя рослинам потрібен для того, аби запасені в коренях речовини були розподілені по тканинах і перестали працювати ферменти, які перетворюють цукри в декстрини, припинилось інтенсивне дихання клітин, відбулося їх фізичне засинання, що називається переходом рослини в стан спокою. Такі дозрілі корені краще зберігатимуться.

При викопуванні корені слід прагнути діставати із максимальної глибини і вибирати їх усі дочиста. Це потрібно робити не лише для того, аби врожай був вагомішим, але й для запобігання заростанню ділянки порістю хрону із корінців, котрі залишились у землі. Зразу після збирання кореням дають обсохнути і сортують їх на товарний і садивний матеріал. Корені відібрані задля харчової мети, укладають у ящики, пересипаючи злегка зволоженим піском чи торфом, і відносять у погріб.

Для насаджень наступного врожаю відбирають кореневі живці завдовжки 20-30 см і діаметром 1-1,5 см. Щоб не плутати у них верх і низ, верхній обріз роблять горизонтальним, а нижній — скісним. Зберігати живці можна прикопаними в погребі або в траншеї завглибшки близько 50 см. Траншейний спосіб зберігання кращий, позаяк він ближчий до природного. Пучки живців установлюють у зволожений пісок вертикально скісними зрізами донизу і вкривають торфом.