Ми всі добре знаємо, що закладання на зберігання бульб картоплі треба робити тоді, коли вони добре просохнуть. Однак деякі овочівники стараються сушити їх на осонні, але ж це серйозна помилка, позаяк підв’ялена картопля втрачає багато вологи і погано зберігається. Потрібно завжди пам’ятати, що коренеплід, — це видозмінений корінь. А корені полюбляють вологу, а не сонце та сухе повітря.

Зберігання бульб картоплі: корисний симбіоз

Бульби картоплі також являють собою видозмінене стебло рослини: вічка — це бруньки. Ось чому картоплю перед закладанням на зберігання слід просушити, розклавши в приміщені з температурою 12…17°C і захистивши від світла, інакше бульби позеленіють і в них утвориться шкідливий для людини соланін. Хоча для насінного матеріалу позеленіння бульб дуже корисне, позаяк зберігаються такі бульби краще, але використовувати їх для харчування не можна.

Через два тижні після просушування картоплі в тіні і перебирання її можна укладати на зберігання. Використовують для цього ящики або картонні коробки із прорізами в кутках нижньої і верхньої частин. Ящики або коробки переносять у підвал або тримають у сухому і темному сараї до заморозків.

Добрі результати дає зберігання бульб картоплі та редьки, ріпи і столових буряків. Для цього на поверхню ящиків із картоплею насипають коренеплоди в 1-2 шари. Волога, що виділяється при зберіганні картоплі, поглинається коренеплодами, вони не в’януть і добре зберігаються. Такий симбіоз у зберіганні дуже корисний.