Багатьох дбайливих господарів цікавить питання, які добрива вносити восени? Існує безліч видів добрив, але найціннішими є органічні. Навіть якщо на ділянці земля родюча, її все одно необхідно збагачувати, інакше вона швидко виснажиться. Виснаження призведе до того, що вирощувані культури почнуть масово хворіти, пошкоджуватись шкідниками, гальмувати в розвитку, не плодоносити. Кращий час для внесення органіки — це осінь.

Які добрива вносити восени, готовий компост, деревна зола для городу, кінський гній як добриво, коров'ячий гній як добриво, торф як добриво

Які добрива вносити восени

  1. Готовий компост — найпростіша в приготуванні підгодівля, яку можна зробити самостійно. Восени компост розкидають по поверхні городу, а після рихлять землю плоскорізом, обробляють культиватором, або здійснюють неглибоке перекопування. Завдяки компосту поліпшується аерація, підвищується родючість, в ґрунті швидко розмножується корисні мікроорганізми.
  2. Деревна зола — цінне органічне добриво, яке не тільки містить поживні речовини, а й знижує кислотність ґрунту. З огляду на те, що більшість рослин не ростуть на кислому ґрунті, його доводиться вапнувати або вносити золу. Однак робити це слід кожні півроку, так як дощами вимиваються всі корисні речовини.
  3. Кінський гній в свіжому вигляді вноситься пізньою осінню перед перекопуванням. Тільки до весни він починає віддавати поживні речовини, необхідні рослинам. Якщо зробити це раніше, коли город ще не прибраний, то кінський гній погубить посадки. Часто його використовувати небажано — досить одного разу на 3 роки.
  4. Коров’ячий гній також є цінним добривом і вноситься навесні і влітку виключно в перепрілому вигляді, так як в його складі високий вміст аміаку, який здатний «убити» всі посаджені рослини. Восени ж його вносять в свіжому вигляді під час перекопування. Протягом зими аміак вивітрюється, частково змивається дощами і йде зі снігом, а до весни він уже безпечний для рослин.
  5. Торф — ідеальний засіб для розпушення важкого ґрунту. За його допомогою структура ґрунту поліпшується, але при цьому волога утримується протягом тривалого часу. Однак в торфі небагато корисних компонентів, тому тільки ним збагатити ґрунт не вийде. Крім того, торф закислює землю, через що його небажано використовувати, якщо на ділянці ґрунт і без того має підвищену кислотність.

Тепер ви знаєте які добрива вносити восени, але, якщо можливості використовувати кінський або коров’ячий гній немає, деревної золи і компосту явно не вистачає для поліпшення родючості, то єдиний вихід — посів сидератів. Засівати ділянку сидератами можна після збирання врожаю, а через місяць сміливо скосити зелень і перекопати ділянку.

Поділитись: