На Київській Русі з давніх давен використовували лікування золою. Пічну золу включали до різноманітних рецептів, щоб лікувати масу захворювань, таких як забої, болі в суглобах, очні хвороби та інші.

Лікування золою, при ревматизмі, зола

Лікування золою

Цей універсальний засіб готується досить легко. Для цього необхідно попередньо очистити від кори полінця, шматки деревини, потім розвести багаття і спалити їх. Далі з того, що лишилося після горіння, необхідно вибрати ті вугілля, які розміром менше сірникової коробки і скласти їх в глиняний горщик. Потрібно дати охолонути вугіллю, а потім взяти ступку і подрібнити в ній вуглинки до стану дрібної крихти. Тепер головний засіб для лікування золою різних хвороб і недуг готовий, слід його тільки правильно застосувати.

Зола при ревматизмі

Якщо у вас ревматизм, то будуть дуже корисні зольні ванни. Для цього потрібно змішати воду і березову золу в рівних пропорціях. Потім необхідно поставити розчин на плиту і кип’ятити його близько 15-20 хвилин. Далі накрийте розчин кришкою і дайте настоятися хоча б добу. Після закінчення 24 годин процідіть приблизно 1-1,5 літра настою через марлю, а потім налийте у ванну з температурою води 32-34 градуси. Полежіть в цій ванні 20 хвилин, після чого гарненько розітріться вафельним рушником.

При вегетосудинній дистонії

Якщо у вас вегетосудинна дистонія, підвищена пітливість або біль у м’язах можна спробувати наступний засіб: візьміть емальоване відро і налийте в нього 7 літрів теплої води. Додайте у відро 1/3 склянки солі і 1/2 склянки золи, найкраще березової. Поставте відро на повільний вогонь, і гарненько перемішавши, нагрійте суміш до 40 градусів. Потім вилийте воду в таз і опустіть в нього ноги на 15 хвилин. Цей засіб позбавить вас від деяких болячок майже миттєво.

Ось такі нехитрі народні способи лікування золою. Ні в якому разі не робіть над собою експериментів без попередньої консультації у лікаря, щоб не завдати ще більшої шкоди власному здоров’ю. А які ви ще знаєте рецепти із застосуванням золи? Напишіть про це в коментарях нижче.

Поділитись: