Літо, гаряча пора відпочинку на природі. А як же можна в такому випадку обійтися без приготування смаженої картопельки з м’ясом і цибулею?.. Як раз для цього і стане в нагоді фінська піч. Ну, для багаття потрібно додаткове обладнання, а ось для геніальної фінської вигадки — грубки для пікніків, досить одного поліна.

Фінська піч на природі

Про повільність фінів багато ходить розмов і, навіть, гарячі фінські хлопці стали героями численних жартів і анекдотів. Жарти жартами, а от ідеї у них досить таки гарячі, з розігріваючим ухилом і їх популярність давно вже вийшла за межі країни. Думаю, що краще один раз побачити, ніж 100 разів почути. Дивіться нижче знімки, там без зайвих слів все зрозуміло. Отже, фінська піч для пікніка:

Фінська піч на природі: всього 10 хвилин і готова
Фінська піч, фінська пічка

По всьому видно що, тут немає нічого складного. Тільки треба мати бажання і прямі руки.

Добрі поради

  1. При приготуванні їжі на відкритому вогні діє не вогонь сам по собі, а тепло, що йде від нього. Тому не повинно з’являтися полум’я, повинні сильно горіти тільки вугілля, що випромінюють жар. Для цього за 30-40 хвилин до початку смаження вугілля складають гіркою, щоб краще прогоріли і запалюють. Після того як вони покриються сіро-білим нальотом золи, можна починати готувати. Вугілля розкидають по всій запланованій під жарку площі.
  2. Якщо висипати кілька жмень крупної повареної солі на вугілля, це попередить утворення полум’я і кіптяви від капання на вугілля жиру і довше збереже тепловіддачу вугілля.
  3. Смажені (шашлики, стейки, кебаби, курячі крильця і т. п.) потрібно перевертати на рожні, щоб вони прогрівались з усіх боків рівномірно. Правда, в перший момент продукти прилипають до решітки, але через кілька хвилин на них утворюється корочка, яка перешкоджає витіканню соку, і вони легко зсуваються.
  4. Зіпсувати страви на відкритому вогні дуже складно. Тому приготувати на вогні зможе навіть той, хто готувати зовсім не вміє.

От і все, як бачите, фінська піч в природних умовах не така вже й складна річ. Справжній чоловік завжди знайде вихід із положення.

Чоловік зробив сам

Переважна більшість українських чоловіків — майстри на всі руки.

Щоб дверна ручка не оббивала стіну чи меблі, виготовте для неї чохол з м’якою прокладкою із поролону чи синтепону.

Щоб акуратно залатати шкіряний виріб, проколюйте його старою голкою від шприцу, фіксуючи в її отворі звичайну голку з ниткою. Це допоможе вам точно попадати в потрібне місце при зворотному ході.

Поділитись: