Використовується агроволокно від морозу деякими виноградарями порівняно не так вже й давно, але цей матеріал одержав уже високу оцінку садівників і городників. Давайте разом розглянемо властивості агроволокна. До речі, не забудьте написати в коментарях нижче про свої враження від отриманої інформації.

Властивості агроволокна

Властивості агроволокна

Агроволокно (спанбонд, лутрасил) — досить легкий, екологічно чистий, довговічний поліпропіленовий нетканий матеріал. Він допомагає забезпечувати ранні і високі врожаї на присадибній чи дачній ділянці. Цей матеріал широко застосовується у промислових сільських господарствах, на дачах, городах, у садах. У нього є ціла низка безсумнівних переваг, завдяки яким дуже широко застосовується:

  1. Добре пропускає пару і повітря, тому земля під цим матеріалом «дихає».
  2. Проникають і рівномірно по ньому розподіляються вода і світло без утворення конденсату (полив виконується безпосередньо крізь агроволокно), завдяки чому під ним виникає парниковий ефект — зберігається тепло і створюється оптимальний мікроклімат для рослин.

Як бачите, властивості агроволокна не викликають сумнівів щодо захисту рослин.

Агроволокно добре захищає від:

  • заморозків до -3°C (деякі види рослин до -6°C);
  • холодних туманів;
  • роси;
  • дощів;
  • граду;
  • великих вітрів.

Воно забезпечує схоронність урожаю, захищаючи його від комах і птахів. Запобігає пересиханню ґрунту, тому створюється сприятливий цикл зрошення, а також забезпечує гарний захист рослин, водночас навесні сприяє прогріванню ґрунту. Цей матеріал відзначається довговічністю і може використовуватися до 3-4 сезонів, він стійкий до розривів, його можна легко склеїти, зшити, спаяти. Застосування агроволокна підвищує врожайність сільськогосподарських культур на 25-30%, і прискорює процес дозрівання врожаю на 2-3 тижні.

Випускається кілька марок агроволокна:

  • 17 і 30, щільністю 17 г/м2 і 30 г/м2 (білого кольору) з використанням для безкаркасного парника;
  • 42 і 55, щільністю 42 г/м2 і 55 г/м2 (білого кольору) — парникового призначення;
  • 55, щільністю 55 г/м2 (чорного кольору), призначений для мульчування ґрунту.

Після використання агроволокно потрібно зняти з грядок (каркасів), просушити і зберігати до наступного сезону в сухому, прохолодному, темному місці.

Чи захистить агроволокно від морозу?

А тепер розглянемо деякі властивості агроволокна в умовах морозної зими. Застосування агроволокна для захисту укривних на зиму виноградних рослин, за відгуками багатьох виноградарів, не продемонструвало високого ступеня захисту від сильних морозів. Воно використовується для захисту рослин тільки при заморозках. Їх укривають двома шарами матеріалу, із завершенням періоду сильних заморозків другий шар знімають.

Та захистити надійно рослини агроволокно від морозу упродовж тривалого часу не зможе, у першу чергу, через здатність пропускати повітря, а разом з ним і тепло. Адже головне призначення будь-якого матеріалу (землі, дерев’яних щитів, різних плівок тощо), використовуваного для укриття винограднику, — це якомога краще втримати тепло, що йде з середини землі до її поверхні. Наприклад, при промерзанні землі на глибину до 60 см її температура там буде 0°C, а глибше вона вже буде вище 0°C. І що краще укривний матеріал буде втримувати це тепло, то надійнішим буде влаштоване з нього укриття.

Агроволокно через його проникність для повітря до надійних захисних матеріалів від морозу не належить. Захист агроволокном рослин від морозу можна порівняти із захистом від холоду людського тіла, наприклад, за допомогою светра: одягнув на себе один светр — мерзнеш на холодному вітру, зверху одягнув навіть легеньку курточку — стало тепліше. Так і з рослинами.

Якщо виноградні кущі вкрити одним агроволокном, їх захистити від сильних морозів буде важко. А якщо ще додатково поверх агроволокна накрити одним-двома шарами цупкої плівки (краще непрозорої), то таке укриття буде значно надійнішим, і виноградні рослини можуть витримати вплив дуже низьких температур повітря. Тому вкритий агроволокном виноградник бажано зверху ще укрити додатково плівкою.

Так що повністю агроволокно від морозу не врятує. Ось такі властивості агроволокна.

Поділитись: