Тут і зараз ви дізнаєтесь про користь цвітної капусти для здоров’я людини. Але це ще не все. Для любителів-городників, яких цікавить вирощування цвітної капусти на дачі чи присадибній ділянці, публікую кілька корисних порад.

Вирощування цвітної капусти, про користь цвітної капусти, урожай цвітної капусти

Про користь цвітної капусти

Цей різновид капусти відомий з глибокої давнини. Вона була виведена у Сирії. У їжу вживається голівка, що складається з недорозвинених квіткових стебел, що зрослися між собою, із зачатками суцвіть. На початку ХIX століття було отримано перше в Європі насіння цвітної капусти. В Україні цю культуру почали вирощувати з кінця ХVІІІ століття.

Цвітна капуста є чудовим дієтичним продуктом харчування. За вмістом легкозасвоюваних білків вона посідає перше місце серед хрестоцвітих. У цвітній капусті містяться:

  • вітаміни групи В;
  • вітаміни С;
  • PP;
  • пантотенова кислота;
  • кобальт;
  • магній;
  • йод.

За вмістом вітаміну С цвітна капуста вдвічі перевищує лимони та апельсини. Завдяки тому, що в цвітній капусті міститься менше клітковини і структура її тонша, вона легко засвоюється організмом. Її використовують у їжу при шлунково-кишкових захворюваннях та у дитячому харчуванні.

Вирощування цвітної капусти

Для вирощування на своєму городі добре себе зарекомендували такі сорти:

  1. МО-ВІР 74.
  2. Гарантія.
  3. Сніжинка.

Вирощують цвітну капусту із розсади, а в південних районах — безрозсадним способом. 40-50-денну розсаду висаджують у відкритий ґрунт на тиждень пізніше за ранню білокачанну капусту. На ділянку розміром 60х35 см має припадати одна рослина.

Перший урожай із відкритого ґрунту отримують у липні. У серпні-вересні збирають другий урожай середньоранніх сортів цвітної капусти, розсаду яких висаджують у північних районах 25 травня — 10 червня, у південних районах 5 липня. Третій урожай цвітної капусти можна отримати наприкінці серпня на початку вересня, висаджуючи 30—35-денну розсаду наприкінці червня — на початку липня.

Ранні сорти цвітної капусти висаджують на грядках або гребенях висотою 30-40 см і шириною 90-100 см. Для захисту від перепадів температури її закривають плівкою.

Щоб головки були білими та ніжними, їх закривають, як тільки вони досягнуть в об’ємі 5-7 см. 2-3 листи надламують, з’єднують над головкою.

Вирощування цвітної капусти пізнішого сорту можна продовжити у підвалі, тобто, доростити. Для цього з настанням похолодання до 0…+4°С її викопують з коренем, вибираючи рослини з великою кількістю листя (20-25) і головками діаметром 5 см і прикопують у підвалі по 30-40 штук на 1м2. Ці рослини витримують у темряві за температури +1…+3°С, поки головки не збільшаться в 4—5 разів. Забирають таку цвітну капусту в міру дозрівання. Цим способом вирощування цвітної капусти можна отримати делікатесні свіжі овочі з кінця листопада до лютого.

Поділитись: