Ось і настав такий очікуваний нашою дітворою час кавунів та динь. Хоча й ми, дорослі, теж, як малі діти, любимо ласувати цими напрочуд смачними та корисними плодами. Тому зараз і піде мова про те, як вибрати кавуни та дині, щоб вони відповідали нашим очікуваним смаковим якостям, та й самі плоди були першої свіжості.

Час кавунів

Настав час кавунів та динь

Почнемо з кавуна. Кавуни збирають вибірково. Головне зібрати їх вчасно, оскільки раннє або запізніле збирання впливає на вміст у них цукру.

При зберіганні кавун не дозріває. Він, звичайно, може почервоніти, набравши лише 4-6% цукру, але смак буде мильним. Якщо частина плодів не визріла, то їх збирають і використовують для засолювання. Ознакою стиглості є сухий хвостик (плодоніжка). У деяких сортів при дозріванні плодоніжка може бути зовсім зеленою, а всередині сухою. Треба звертати увагу не на неї, а на місце її переходу в плід. Краї цього місця повинні бути сухими.

Світла пляма на боці, на якому лежав кавун, має бути максимально жовтою, навіть помаранчевою, а не блідою. Стиглий плід обов’язково покритий твердою блискучою корою з гладенькою поверхнею, без тріщин, плям і цяток. Якщо її можна легко проткнути пальцем, значить кавун незрілий. А от стиглий можна тільки подряпати.

Ознаки стиглості дині

Дині теж зав’язуються і дозрівають нерівномірно, тому збирають їх у 5-6 прийомів. Ознаками стиглості є висихання плодоніжки, зміна забарвлення (залежно від сорту — жовтий світлий або жовто-коричневий відтінок), поява властивого тільки дині аромату. У деяких різновидів змінюється малюнок сітки плоду. У цих динь стиглість визначають таким чином: натискають на кору з протилежного від плодоніжки боку. У недостиглих плодів вона тверда, у стиглих трохи піддається при натисканні.

Не можна збирати надто рано, оскільки дині погано дозрівають і не набувають належного смаку й аромату, адже в них в цей час активно накопичується цукор. Після збору дині можна трохи потримати на сонці, а потім відправити в сухе, темне, прохолодне приміщення.

Так що дивіться не проґавіть час кавунів та динь, бо може статися так, що будете цього часу чекати аж до наступного сезону, щоб пізнати, чим корисний кавун для організму людини.

Поділитись: