Друзі, хочу поділитись із вами швидким і нестандартним способами розмноження сортів картоплі. Якщо у вас є в наявності на посадку якийсь гарний сорт картоплі і в невеликій кількості, то його можна швидко розмножити.

Розмноження сортів картоплі, спосіб розмноження картоплі

Розмноження сортів картоплі швидким способом

Цілі бульби перед пророщуванням обробляють стимуляторами росту. Затим за 1,5-2 тижні до масового садіння їх висаджують у парник або на грядку, вкриту плівкою. Бульби вкладають у канавки на глибину 7-8 см майже впритул одна до одної і поливають. Ґрунт має бути пухким. Зверху бульби засипають гарною землею, перегноєм або торфокришивом шаром 3-5 см і вкривають плівкою.

Через два тижні на поверхні з’являються паростки з листям (не менш трьох з однієї картоплини). Бульби потрібно обережно вийняти із ґрунту і відокремити паростки з коренями (етильовані паростки без листя залишають). Одержану розсаду зразу ж висаджують у ґрунт, щоб  корені не підсохли. Перед цим паростки з коренями до листків занурюють у глиняну бовтанку з додачею коров’яку (3:1). Краще це робити в похмурий день або перед дощем.

Затим бульби знову висаджують у ті ж канавки. Через два тижні з’являється нова розсада, яку також висаджують на грядку з відстанню між рослинами 25-30 см і міжряддями 60 см. Можна в такий спосіб і втретє одержати розсаду, але бульби від неї будуть дрібніші. За розсадою доглядають так само, як і за звичайними кущами картоплі.

Після застосування такого способу розмноження сортів картоплі, через 1,5 тижня після садіння розсаду неможливо буде відрізнити від кущів, посаджених цілими бульбами. При такому методі одержують власний оздоровлений матеріал високої якості. Із розсади від однієї бульби при дотриманні технології можна одержати від 14 до 28 кг картоплі залежно від сорту.

Нестандартний спосіб розмноження картоплі

При розмноженні цінного сорту картоплі городники вдаються до різних методів вирощування, аби в остаточному підсумку одержати якомога більше садивного матеріалу. Як з одного паростка одержати максимум віддачі — це вже питання, на яке багато хто хотів би знайти відповідь. Вдамося до експерименту. І хоча надворі зима, комфортна температура в будинку дозволяє це робити. Ось один із таких експериментів продемонстрував цікавий результат.

Бульби пророщують без світла, у підвалі. А оскільки відомо, що в темряві паросток витягується, то треба навмисне виждати, доки він досягне 10 см у довжину. Відокремивши пагін від бульби, саджаємо його у вологий ґрунт горизонтально. Через кілька днів паросток проб’ється крізь ґрунт назовні. Після обстеження його етильованої частини, можна побачити, що з кожної бруньки почала розвиватися досить непогана коренева система.

У ході експерименту перевіряємо, чи може розвиватися окремо кожна брунька. Для цього відрізаємо середину пагона з коренями і знову висаджуємо у вологий ґрунт. через кілька днів на поверхні з’явиться паросток. Це говорить про те, що брунька у змозі самостійно розвиватися і формувати повноцінне стебло.

Отже, з одного 10-сантиметрового пророщеного паростка можна одержати 4-5 стебел. Тому неважко буде порахувати, скільки їх можна одержати з усіх бруньок цілої бульби (та й пагін може бути довшим). Про врожайність поки що судити складно, бо в кімнатних умовах це неможливо перевірити. Але даний метод розмноження сортів картоплі має всі шанси стати найпродуктивнішим.

Поділитись: