Січень один з найспокійніших місяців в році для садівника. Добру половину займають новорічні гуляння, а план садових робіт залишається на другу половину місяця. Що ж можна робити в саду і на городі, коли там лежить сніг?

План садових робіт на ділянці в січні

В саду важливо струсити сніг з молодих плодових і декоративних дерев. Це стосується в першу чергу хвойних, так як вони, через пишні гілки, можуть збирати досить великі шапки снігу. Сніг потрібно акуратно струшувати. Теж саме відноситься до чагарників і самшиту. Якщо на городі чи в саду у вас є якісь конструкції з агроволокна або мішковини, то стежте, щоб там не збирався сніг і не порвав укриття.

План садових робіт на січень

Якщо місяць видався вітряним, то потрібно перевірити всі захисні споруди, які ви зводили навколо рослин. Як показує практика, зазвичай відсотків 30 в січні вимагають «ремонту».

Відкидаючи сніг, стежте, щоб він не потрапляв на клумби з декоративними рослинами. Тому, що коли сніг буде танути, в цьому місці утворюється застій вологи, що багато декоративних не люблять.

Перевірте насіння

Січень саме час перевірити насіння на схожість, для цього невеликі партії насіння замочують і висівають в невеликі миски. Перевірте також упаковки на терміни придатності. На насіння, термін придатності яких минув у 2018 році не варто покладати великих надій. Розсортуйте культури за термінами посіву.

У січні можна висіяти еустому, дельфініуми, так як вони досить довго сходять. Решту культури рекомендується висівати в лютому.

Зверніть увагу на насіннєву картоплю і цибулю

Дістаньте запаси цибулин і бульб, перевірте їх на предмет цвілі і гнилі. Якщо все відмінно відправляйте їх на подальше зберігання. А, якщо ні, тоді обов’язково відокремте хворі екземпляри, обробіть розчином марганцівки або золи. Зберігайте їх окремо від здорових цибулин.

План садових робіт на січень: цибуля

Посадкову картоплю перевіряють також як і цибулини, негідні бульби викидають, залишають тільки здорові, щільні. Якщо вони вже проросли, тоді паростки обламують. Інакше до весни вони дуже витягнуться і будуть тонкими, не здатними до життя.

План садових робіт на січень: картопля

Уважним потрібно бути і при перевірці цибулі, так як при неправильному зберіганні вона дуже швидко псується. Також можна ознайомитись, як зберігати зимові сорти яблук.

Добрива і захист

План садових робіт повинен включати підживлення рослин. Добрива грають важливу роль, не тільки для здорового росту рослин в саду, але і при вирощуванні розсади. Тому, важливо перевірити наявність таких і терміни їх придатності, щоб потім ви були готові до посівного сезону.

Крім цього, якщо ви дотримуєтеся місячного календаря, непогано обзавестися таким, його легко купити в будь-якому газетному кіоску або знайти в Інтернеті. Виходячи з його рекомендацій, плануйте свої садові роботи в січні.

Підготуйте ємності для посіву насіння, перевірте роботу фітоламп, приготуйте місце, перевірте робочі інструменти, ще раз оцініть свої посадочні плани, адже зовсім скоро вже треба буде переходити до активних садовим робіт нового сезону. А, поки в січні можна насолоджуватися неспішними підготовчими роботами і мріяти про літо.

Ось таки нехитрий план садових робіт, та щодо городу.

Поділитись: