Іноді городники нарікають на погану схожість насіння. Але причиною частіше є не якість посівного матеріалу, а помилки, яких припускаються самі овочівники. Тому зараз нашою темою розмови буде оптимальна температура проростання насіння. Більшість помилок овочівників як раз стосується дотримання температурного режиму після посіву.

Оптимальна температура проростання насіння, як відбувається проростання насіння

Оптимальна температура проростання насіння

Так і хочеться навести приклад, коли сіють насіння томату чи то перцю на розсаду і виставляють ємності на підвіконня. Багато хто вважає, що коли в будинку тепло, то й насінню буде добре. Але мало хто вимірює температуру біля вікна. Утім, можна просто рукою визначити температуру, в яку потрапляє насіння після сівби.

Насіння теплолюбних культур (перець, томат, огірок) навіть за не дуже низьких температур не зійде, а просто згниє. Тож своїм посівам потрібно забезпечити температуру близько 30°C. Найкраще насіння сіяти в лоточках із землею, зволожувати, вкривати плівкою для збереження вологи і поставити ближче до батареї центрального опалення.

Як відбувається проростання насіння

Для проростання набубнявілого насіння потрібна певна температура, своя для кожної овочевої культури. Наприклад, насіння:

…починає проростати вже при температурі 3,5…4°C. А ось для селери і більшості сортів салату оптимальна температура проростання насіння – 4…4,5°C, буряків — 11°C, перцю — 13°C, огірка і квасолі — 14…15°C.

Проростання насіння при мінімальній чи близькій до неї температурі відбувається дуже повільно. Сходи з’являються лише через 3-4 тижні. Добре, якщо вони взагалі з’являться. Якщо тепла недостатньо, то насіння при надмірному заглибленні взагалі не сходить. А якщо розтягується період до появи сходів, можливе ураження насіння гнильними грибками.

Щоб теплолюбні культури (перець, томат, огірок, кабачок, кавун, диня) зійшли дружно, необхідно пророщувати їх при температурі 25…30°C. Важливо, аби при проростанні насіння перцю, баклажанів та огірків температура була не нижче 23°C.

Для холодостійких культур (усі види капусти, цибуля, селера, салат, горох) оптимальна температура проростання насіння є 18…25°C.

От на цьому і все. Друзі, якщо у вас є власний досвід з цієї теми, то прошу поділитися ним в коментарях до цього допису.

Поділитись: