Не всі городники навесні біжать в спеціалізовані торгові точки, щоб купити насіннєвий матеріал огірків. Тому я вирішив опублікувати корисні поради про те, як отримати насіння огірків в домашніх умовах. Надіюсь, ця інформація буде корисною багатьом городникам.

Як отримати насіння огірків, висівання насіння огірків

Як отримати насіння огірків в домашніх умовах

Щоб виростити необхідну кількість насіння для власного городу, достатньо мати по насіннєвому плоду кожного сорту, який хочуть виростити. Але, вибираючи сорт на насіннєвий матеріал, потрібно знати, що гібридні сорти огірків дають насіння, яке надалі не дозволяє отримати плоди, що зберігають всі сортові ознаки. Тому насіння гібридних сортів краще купувати у спеціалізованих магазинах.

Негібридні сорти можна вирощувати на насіння на власній ділянці. Щоб одержати насіння огірка негібридного походження, потрібно уникати запилення квіток пилком іншого сорту. Найкраще застосувати штучне запилення.

Для цього на двох рослинах обертають марлею жіночі та чоловічі квітки у фазі жовтого бутону. На кожні 10 жіночих квіток має припадати 30 чоловічих. У такому вигляді квітки залишають на ніч, вранці зривають чоловічі квітки, обривають у них частину віночка та запилюють жіночі квіти. Запилені квітки відразу ж обмотують марлею і залишають так на 3-4 дні. Їх треба позначити, прив’язавши до плодоніжки етикетку.

Як отримати насіння огірків зі стиглих плодів? Через 45-50 днів насіннєві огірки можна збирати. Вони мають специфічний жовто-коричневий колір та кислуватий запах. Зібрані огірки залишають у теплому приміщенні на 10—15 днів, потім їх розрізають, вилучають насіння з м’якоттю, зливають у скляний або пластмасовий посуд і залишають бродити 8 днів. Після цього ретельно промивають насіння та сушать, часто помішуючи. Один насіннєвий огірок дає приблизно 5 г насіння.

Висівання насіння огірків на грядки

Висівають насіння огірків на грядки, які готують з весни, з родючим, легким, унавоженним ґрунтом. Огірок любить тепло, тому ґрунт повинен добре прогріватися.

Готуючи грядки, перекопують ділянку шириною 45 см, виймають ґрунт на півштика лопати, на дно укладають свіжий гній або компост. Закривають вийнятою землею. По краю грядки роблять лунки в шаховому порядку з відривом 20 см одна від одної.

Перед тим, як висіяти насіння, лунки потрібно ошпарити окропом. Ранній посів проводять у середині травня. Насіння має бути сухим і прогрітим. Якщо огірки на насіннєвий матеріал висівають пізніше, насіння можна проростити. Норма посіву — 3-5 насінин на одну лунку, глибина посіву — 2-3 см.

Після посіву землю не поливають. Грядку потрібно вкрити шаром торфу, тирси, соломи, лунки накрити поліетиленовою плівкою. Після появи сходів, коли почнуть дотягуватися до поліетилену, його потрібно розрізати. Сходи зазвичай з’являються через 5-6 днів.

Коли формується 3-4 справжніх листочка, проводять підживлення наступним розчином:

  • на 1 частину коров’яку 10 частин води;
  • та 2 склянки золи на кожні 10 л.

За сезон потрібно провести 2-4 підживлення. Щоб утворилися бічні пагони з жіночими квітками, потрібно прищипати верхівку рослини, коли утворюється чотири справжні листки. Поливають огірки теплою водою.

Якщо на огірках утворюється мало жіночих квіток, які дають плоди, проводять підживлення витяжкою суперфосфату. 60-70 г добрива беруть на 10 л води та поливають огірки з розрахунку 3 л розчину на 1 м2.

Тепер ви знаєте, як отримати насіння огірків в домашніх умовах.

Поділитись: