Іноді городники сумніваються в часі, коли збирати картоплю, якщо бадилля ще зелене. Отож і чекають, коли спаде спека, а бадилля повністю всохне. В результаті отримують хворі та вироджені бульби. хто ж тоді підкаже, коли збирати картоплю?

Коли збирати картоплю, як збирати картоплю

То коли збирати картоплю

Певні дати назвати неможливо, оскільки строки збирання залежать від безлічі факторів:

  1. Від того, які були обрані сорти — ранні чи пізні.
  2. Коли картоплю посадили.
  3. Як за нею доглядали протягом літа.
  4. Які були погодні умови.

Але що робити, якщо одна частина бадилля ще зелена, друга пожовтіла, а третя взагалі полягла? Таке нерівномірне висихання рослин обумовлене тим, що ні при зберіганні, ні при садінні городники не відбирають бульби за сортами та строками дозрівання. Однак зів’яле бадилля не завжди свідчить про дозрівання картоплі. Воно може вилягати при надлишку вологи або азоту — за таких умов верхня частина виростає міцною, в той час як бульби не встигають повністю дозріти. У деяких сортів бадилля до кінця вересня залишається зеленим, хоча продовольчу картоплю вже цілком можна викопувати. У різних сортів різні терміни дозрівання, тому якщо для певного сорту цей час настав, можна збирати.

Як збирати картоплю

За 7-10 днів до цього слід скосити бадилля, але не залишати голий ґрунт, позаяк в умовах спеки бульби в ньому спечуться. Бадилля та бур’яни укладають поверх гребенів. Як тільки картопля після збирання просохне, її перебирають і обережно, щоб не пошкодити незміцнілу шкірку, обтирають, використовуючи бавовняні рукавички, або миють.

Насіннєві бульби розкладають у тіні для озеленення, а харчову картоплю в ящиках опускають у заздалегідь продезінфікований та просушений льох з хорошою вентиляцією. У цей час температура в ньому зазвичай не перевищує +15-20 градусів і є оптимальною для лікувального періоду (10-20 днів), протягом якого відбувається також дозрівання бульб і підготовка їх до тривалого зберігання.

А ви, коли збирати картоплю будете? Поділіться, будь ласка, власним досвідом з читачами цього блоґу в коментарях під цим дописом. Ми будемо щиро вдячні вам.

Поділитись: