Хочете ви того, чи ні, але знати як доглядати за новонародженою дитиною — складна справа, оскільки від якості його виконання багато в чому залежить як розвиток, так і здоров’я дитини. Тому необхідно пунктуально дотримуватися стандартних рекомендацій, що включають в себе такі, як щоденні прогулянки з дитиною на свіжому повітрі, виконання вимог гігієни і т. д.

Як доглядати за новонародженою дитиною

Як доглядати за новонародженою дитиною

Не допускайте того, щоб шкіра дитини пріла. Щодня обмивайте її або розчином (слабким, 1-2 краплі на склянку чистої води) йоду, або просто водою, обсушити її гарненько без посиленого протирання і присипати тальком або картопляним борошном дрібного помелу. Не завадить під час купання дитини додавання в ванночку таніну, або відвару кори дуба.

Дуже пильно стежте за пупком немовляти. При появі з пуповини крові через кілька годин після пологів, знайте, що в пологовому будинку перев’язали її погано. Зазвичай кровотеча при поганій перев’язці швидко закінчується. Найнебезпечніше виглядає ситуація, коли, після відпадання пупкового відрізу, на третій, або четвертий день після народження з’являється кровотеча. В цьому випадку слід присипати пупок паленим галуном теж дрібного помелу, або розчином йоду, описаним вище.

Після того, як пупковий відріз відпав, в пупку залишається іноді невелика грудочка м’яса червоного кольору, що нагадує ягоду, яка звисає з тонкого стебла. У народі це зветься «дике м’ясо». Не лякайтеся, у вас вийде від нього легко позбутися. Для цього перев’яжіть стеблинка, або ніжку, стерильною ниткою, але не тонкою, і через 2-3 дні це м’ясо саме відпаде. Є й інший варіант щодо позбавлення від нього: робити присипку з палених галунів, присипайте ними кожен день і незабаром воно зникне.

Рецепти по догляду за новонародженим і рекомендації матерям

Отже, ви в черговий раз впевнились в тому, що догляд за новонародженим — це серйозна справа. Тому тут і зараз публікуються деякі рекомендації, як доглядати за новонародженою дитиною. Для того, щоб у дитини не виникали проблеми, яка годується груддю матері, доведеться ввести режим обмеження на різного роду продукти харчування і напої. Цим мати зможе позбавити дитину, як від запорів, так і від проносів, зробить її спокійною, принесе їй міцний і здоровий сон. Обмеження для мами в першу чергу стосуються, природно, спиртних напоїв, їй також не рекомендується вносити в свій раціон багато м’яса.

У тому випадку, якщо материнського молока не досить для повноцінної годівлі дитини, їй можна для збільшення його кількості пити трохи пива з оселедцем, вживати продукти, багаті крохмалем і рідиною, такі, як картопля, виноград, сливи. З цією ж метою час від часу до грудей прикладайте теплі хустки. Крім того, пийте парне молоко.

У зворотному випадку, коли у матері молоко в надлишку і необхідно зменшити його приплив, допоможе вживання чаю з перцевої м’яти або листя вільхи. Також, щоб зменшити активність процесу лактації, до грудей слід прикладати компрес на основі камфорного масла.

Існує також рекомендація, коли ви змушені взяти годувальницю. Вона полягає в тому, що різниця у віці її дитини і вашої не повинна перевищувати восьми тижнів.

Підгодовують зазвичай дитину молоком тваринного походження. Козяче молоко використовуйте з цією метою лише в крайньому випадку, оскільки склад білків в ньому набагато відрізняється від їх складу в жіночому молоці. А найкраще для підгодовування служить осляче молоко, потім, трохи гірше, кобиляче, за яким слідує молоко корови. Оскільки при кип’ятінні молоко втрачає магній і кальцій, краще за все воно підходить в сирому вигляді, злегка підігрітому. Але це робіть тільки при наявності впевненості в тому, що молоко дала здорова корова.

Шлунок дитини легше переварить коров’яче молоко, коли в нього додані слабкі по густоті відвари рису, ячменю або вівса.

Тут далеко не повністю описується як доглядати за новонародженою дитиною, лише невеличка часточка. Якщо у вас є свої народні рецепти та рекомендації стосовно цієї теми, то поділіться ними к коментарях нижче.

Поділитись: