Багато батьків перед тим, як відправити дитину до школи, стикаються з проблемою: малюк не вміє правильно вимовляти слова. У такому випадку розвиваємо мову дитини разом із спеціалістом. Зараз такі проблеми досить просто вирішуються — достатньо звернутися до логопеда, але мало хто з батьків розуміє, що створюють проблему вони самі.

Розвиваємо мову дитини

Розвиваємо мову дитини

Маленька дитина, наче губка, вбирає інформацію (хоча переважно і не розуміє її суть), намагається наслідувати дорослих. Саме тому сприяти правильному розвитку мови дитини потрібно від початку її життя. Для цього досить простого спілкування з малюком.

Постарайтеся у розмовах з дитиною не використовувати «дитячі» слова і не перекручувати мову. Дитині важко вимовити деякі звуки і слова, але треба підказувати їй як правильно, кілька разів повторювати, намагаючись говорити досить повільно і максимально чітко.

Завжди розмовляйте з малюком з інтонацією, до того ж намагайтеся спілкуватися якнайчастіше — дитині корисно чути мову. Розповідайте їй казки, просто якісь історії. Батьки-студенти можуть запросто почитати дитині свій конспект — значення слів для маленьких дітей не має значення, важливий сам факт спілкування, інтонація та вимова.

І в жодному разі не можна підвищувати на дитину голос, сердитися, якщо їй не відразу виходить вимовити слово. Тому розвиваємо мову дитини з розумінням важливості постанови правильного мовлення майбутнього школяра.

Поділитись: