Багато батьків перед тим, як відправити дитину до школи, стикаються з проблемою: малюк не вміє правильно вимовляти слова. У такому випадку розвиваємо мову дитини разом із спеціалістом. Зараз такі проблеми досить просто вирішуються — достатньо звернутися до логопеда, але мало хто з батьків розуміє, що створюють проблему вони самі.

Розвиваємо мову дитини, ми вчимося бути батьками

Як ми вчимося бути батьками

На щастя мама своїх погроз так і не виконувала. Але, що спонукало маму кидатися такими погрозами? Мабуть постійні бійки між дітьми її сердили. Без сумніву, що мама перейняла таку тактику від своєї мами. І по причині відсутності знань стосовно інших виховних прийомів, застосовувала її щодо власних дітей, незалежно від її ефективності.

Отже, якщо не існує ніякої професійної підготовки для батьків, то як ми зможемо взнати, як бути батьками? Скоріше за все, більшість із нас, виховують власних дітей таким чином, як виховували нас самих. Наприклад, якщо матуся не могла справитись з бійками між трьома дітьми, то вона їм казала: «Хлопці, якщо ви не зупините бійку, то я вас зіткну між собою лобами!». Але хлопці так і не змогли второпати, як мама це зможе зробити з ними одночасно.

Розвиваємо мову дитини

Маленька дитина, наче губка, вбирає інформацію (хоча переважно і не розуміє її суть), намагається наслідувати дорослих. Саме тому сприяти правильному розвитку мови дитини потрібно від початку її життя. Для цього досить простого спілкування з малюком.

Постарайтеся у розмовах з дитиною не використовувати «дитячі» слова і не перекручувати мову. Дитині важко вимовити деякі звуки і слова, але треба підказувати їй як правильно, кілька разів повторювати, намагаючись говорити досить повільно і максимально чітко.

Завжди розмовляйте з малюком з інтонацією, до того ж намагайтеся спілкуватися якнайчастіше — дитині корисно чути мову. Розповідайте їй казки, просто якісь історії. Батьки-студенти можуть запросто почитати дитині свій конспект — значення слів для маленьких дітей не має значення, важливий сам факт спілкування, інтонація та вимова.

І в жодному разі не можна підвищувати на дитину голос, сердитися, якщо їй не відразу виходить вимовити слово. Тому розвиваємо мову дитини з розумінням важливості постанови правильного мовлення майбутнього школяра.

Поділитись: