Дехто із батьків в розпачі, не знають як привчити дитину спати окремо у власному ліжечку. Кажуть, що з дитиною все добре, і товариська вона у них, до дитсадка ходить із задоволенням, і грається як доросла, і… Звичайно, для батьків, своє дитя найкраще як і в кожній родині. Та хвилює те, що трирічна дитина не хоче спати сама. Щовечора треба вмовляти, а дитя все одно приходить уночі.

Як привчити дитину спати окремо, дитина не хоче спати сама, все залежить від віку дитини, спати у батьківському ліжку, дитина не хоче спати сама, малюк став дорослим

Як привчити дитину спати окремо у власному ліжечку

Звичайно, все залежить від віку дитини. Треба пам’ятати: чим старший малюк, тим складніше буде змінити його звичку спати у батьківському ліжку. Тому дійсно треба привчати до цього з дошкільного віку.

Дитина не хоче спати сама, у чім причина?

Якщо дитині вже час іти до школи, а вона не може заснути у своєму ліжку — це ненормально. У такому віці дитина мусить спати сама. І не лише сама у ліжку, а й у кімнаті. Коли ж не хоче у своєму ліжечку, треба розібратися у причинах. Якщо немає психічних відхилень, дитина не боїться і її нічого не турбує, то, найімовірніше, причина в тому, що мама з татом свого часу виявили м’якодухість і не змогли наполягти на своєму. Але все це можна виправити!

Пам’ятайте, що для дитини така переміна — стрес! І добре, якщо ви заздалегідь продумали, як усе це відбуватиметься. Тоді справді досягнете бажаного результату. А для дитини це минеться легко, а може, малюк, все сприйме як гру.

Заручіться підтримкою членів сім’ї

Отже, самі налаштуйтеся твердо і рішуче. Важливо, щоб усі члени сім’ї в питанні, як привчити дитину спати окремо, були одностайними. І якщо ви живете з бабусею і дідусем, також заручіться їхньою підтримкою. Це треба для того, щоб уникнути ситуації, коли ви кладете дитину в ліжечко, а вона не може заснути, починає вередувати, шукати причини, щоб перебратися у ваше ліжко. Ви у цей час стоїте на своєму, а дитина біжить у сльозах до бабусі й дідуся, які пригріють «ображену крихітку».

Що далі?

Отже, всі члени родини «за», всі розуміють, що малюк став дорослим, всі твердо налаштовані на те, щоб його «переселити» в окреме ліжко. А можливо, й в окрему кімнату. Всі діти хочуть бути старшими, і всім важливо, щоб батьки їм довіряли. Обов’язково серйозно, по-дорослому поговоріть з малюком — поясніть, що тепер він став дорослим, і через це треба спати самому.

З першої ночі в окремому ліжку можна зробити епохальну подію. Наприклад, нехай дитина вперше спить окремо у свій день народження — бо з того дня вона вступає у доросле життя.

Можна подарувати синові чи доньці нічну лампу, щоб «спати було веселіше» і… підключіть свою фантазію, як переконати у цьому свого малюка!

Якщо проблема залишається, і дитина все одно не хоче спати сама — у жодному разі не відступайте. Посидіть із нею, почитайте казку, заспівайте улюблену колискову, поговоріть — але нехай донька чи син буде у своєму ліжку. Якщо й тепер не погодиться, пообіцяйте, що один чи два рази на тиждень ваша крихітка буде спати з вами — виберіть разом ці дні.

Питання на «засипку»…

Як привчити дитину спати окремо? Тоді ще один відповідальний момент. Важливо зрозуміти, чому для дитини цей процес є стресом. Можливо, малюкові не вистачає спілкування з вами протягом дня і таким чином він намагається компенсувати цей брак?

Поділитись: