Кожного року, 28 липня, православні люди України відзначають День Хрещення Київської Русі. Це свято має державний рівень.

День Хрещення Київської Русі

День Хрещення Київською Русі

Більше тисячі років тому цей день відзначився важливою подією, якою було започатковано суттєві зміни в подальший розвиток історії, ціннісних орієнтирів, а також була визначена доля багатьом поколінням українців. Як ви вже здогадались, ця розповідь присвячена хрещенню Київської Русі.

День Хрещення Київської Русі набув в Україні державного рівня, який жителі України святкують кожного року 28 липня. Саме в цей день в усьому православному світі вшановується рівноапостольний князь Київський Володимир Святославович. Він не тільки сам прийняв християнську віру, а й зміг активно посприяти тому, щоб вона перетворилась в державну релігію Київської Русі.

Як Київська Русь дійшла до християнства

28 липня Церква згадує князя Володимира. Як історична особистість князь був складною і непередбачуваною людиною. Душа його була сповнена поривами зла і добра. Однак відколи став християнином, він зумів оцінити Євангеліє як найцінніше, що може бути у людини, а Христа — як Того єдиного, Кому можна підкоритися до кінця і служити. І князь щиро захотів дати цей скарб і Господа всьому своєму народові. Він був такою ж, як і ми, людиною, проте зміг відкрити Бога, так глибинно і разюче змінитися.

Володимир міцно увібрав у себе все минуле Русі, однак він навернувся до Христа і віддав Йому своє серце. Він рішуче сказав: «Хто не прийде хреститися, той не друг мені». І пішли віддані за своїм князем, повіривши його вибору і зрозумівши різницю між богом, який вимагав кривавих жертв, і Христом — Богом любові у всі часи.

Русь прийняла шлях Христа, шлях розриву з усім поганим. А живий приклад князя Володимира, коли всі побачили чудо перетворення великого грішника на праведника, змінив життя всього народу. Святий Володимир, відзначений цим дивом, стоїть на воротах християнської Русі. І донині заповіт святого князя своїм дітям, а значить, і нам, веде по життю і в життя вічне. Тільки прийми і повір, тим паче, що все вже підтверджено більш ніж 1000-річним життям.

Християнство та Володимир Великий

Отже, День Хрещення Київської Русі ми відзначаємо завдяки Володимиру Великому. Ми люди грішні і смертні. Хто зробить нам зло, того ми хочемо знищити і квапимося пролити кров. А Господь, володіючи і життям і смертю, провини наші терпить. Христос показав нам, що перемогти ворогів можна покаянням, сльозами і милостинею.

Володимир Красне Сонечко — так прозвав народ древньої Русі свого духовного родоначальника. У цій оцінці все:

  • і визнання;
  • і вдячність;
  • і радість;
  • і саме життя.

У Х столітті від угодника Божого і від державного мужа почалася нова Русь, новий народ, новий шлях, нова культура. Якщо ми простежимо життя народу від Святого Хрещення і донині, то побачимо, що країна йшла шляхом, який визначив їй дух і приклад хрестителя. Покоління за поколінням народжувалося на русі, встаючи перед вибором одного з двох царств, але завжди обирало Царство Боже. Жило ним і йшло, залишаючи нащадкам уроки свого шляху життєвого у своїх святих. Ніщо не може так захоплювати і надихати, як наочний приклад. І ні від кого не можна так легко і радісно навчитися жити по-християнському, як від того, хто сам щиро служить Христу.

Можна позначити основні періоди релігійної історії від святого князя Володимира до сьогодення. Напрошується порівняння цих періодів з сімома тайнами Христовими. Перший період — Володимирський. Відповідає таїнству Хрещення. Він короткий, але знаменитий, позаяк стався корінний переворот життя і свідомості народу внаслідок прагнення до Бога Сина. З’являються перші святі, наставники у вірі істини і наші молитовники до Господа. Амінь.

Відзначаємо День Хрещення Київської Русі.

Поділитись: