В ім’я Отця і Сина і Святого Духа! Сьогодні Православна Церква святкує День всіх святих або Неділю всіх святих. Припадає день цього свята кожного разу по-різному, на восьму неділю після Великодня.

День всіх святих, Православна Неділя всіх святих

День всіх святих

Сьогодні — день вшанування всіх святих. Цим святом встановлюється шанування і прославляння святих, яким через їх численність чи невідомість не визначено особливих святкувань. Святі отці і Церква ухвалили встановити це свято, щоб показати ті плоди, котрі принесло пришестя Святого Духа, і як воно, освятивши людей, умудрило їх, піднесло на ступінь ангелів і привело до Бога. Цей день в усіх православних вважається днем ангела. Оскільки ми носимо імена православні, а вони, ці імена, святих, то і ми, названі на їх честь, вшановуємо тезоіменитство.

Вони, святі, — наші покровителі, захисники від бід та напастей. Вони зуміли бути тим, ким ми покликані бути, — справжніми, насамперед, людьми і християнами. Зуміли зберегти цілісність у Христі і багатство вселення Духа. Ми повинні знати життя святого, звертатись до нього в скорботі і радості та вдумуватися в нього, як у людську особистість, адже з його ім’ям ми піклуванням батьків і Церкви якимось чином пов’язані.

Сьогодні ми всі іменинники

Сьогодні День всіх святих — свято всього неба і землі. Усе сьогодні єдине і єдине життя. Одні свій шлях уже завершили, перемогли, увінчані, інші, ми, на землі продовжуємо свій шлях, під їхнім покривом, заступництвом. Ми їм поручені. Бог довірив нам Своє ім’я, оскільки вони, богоугодники Його, ними вже стали давно. І нам дозволив бути тут, на землі, образом Його присутності.

Проживімо ж і ми життя так, щоб, коли постанемо перед лицем святих, в ім’я котрих названі, перед лицем живого Бога, нам не було соромно. Щоб була радість і в Господа, і в тих, кому ми поручені, і в нас. Ми — одне тіло, один дух і одне життя. У нас є мільйони свідків, які кажуть нам, що Господь справді віддав своє життя за нас. Чим ми можемо відгукнутись на це? віддати життя один за одного заради Христа.

Початок літнього посту

У цей радісний день починаються заговини на піст. Цей літній піст, котрий тепер ми називаємо Петровим, або Апостольським, раніше називали постом П’ятидесятниці. Церква закликає нас до цього посту за прикладом святих апостолів, які прийняли Святого Духа в день П’ятидесятниці у пості і молитві (у праці та виснаженні, у голоді та нужді, часто в пості), готувались до всесвітньої проповіді Євангелія. Апостоли завжди готували себе до служби постом і молитвою.

Петрів піст менш суворий, ніж піст Чотиридесятниці (Великий піст). У суботні, недільні дні, а також у дні пам’яті великих святих і в храмове свято, якщо воно трапляється в будні, крім середи і п’ятниці, дозволяється риба. Відзначаємо День всіх святих. Амінь.

Поділитись: