Наприкінці літа вже зібрано багато ранніх культур, і перед деякими городниками постає нагальне питання — що можна посіяти в серпні на звільнених ділянках. Ситуація на городі ніби підказує городникові діяти так, аби грядки, що звільнилися, могли до настання холодів дати ще користь.

Що можна посіяти в серпні, коли сіяти пекінську капусту на осінь, осіння редиска, ранньостиглі сорти редиски

Що можна посіяти в серпні на вільних ділянках

Отже, що можна посіяти в серпні на тих ділянках, на котрих вже зібрано врожай ранніх культур? Багато хто засіває такі ділянки або сидератами, або скоростиглими культурами, приміром:

  • шпинатом;
  • кервелем;
  • салатом;
  • редискою;
  • цибулею на перо та іншими.

Зрозуміло, що до кожної культури потрібен особливий підхід. Візьмемо, наприклад, шпинат. Це скоростигла, холодостійка рослина, оскільки її сходи витримують короткочасні заморозки. Це дуже важливо, позаяк у вересні вже буває перше похолодання. Шпинат високоврожайний, але потребує багатого органічними речовинами ґрунту з pH 6,5-7,5. Цю культуру можна сіяти через кожні 2 тижні, але з таким розрахунком, щоб встигнути зібрати врожай від останнього висіву до настання серйозних похолодань.

Також можна сіяти в серпні вищезгаданий кервель, дотримуючись відстані між рядками — 20-30 см. Після сівби ґрунт слід злегка ущільнити, щоб підняти вологу з більш глибоких горизонтів до поверхні.

Для літньої сівби салату краще брати широколисті сорти, які відзначаються стійкістю до стрілкування і мають ліроподібне листя із зубчастими краями. Догляд полягає в регулярному розпушуванні, прориванні і полотті. Поливати салат необхідно у міру потреби.

Коли сіяти пекінську капусту на осінь

Із заголовку цілком зрозуміло, що можна посіяти в серпні ще й пекінську капусту. Оскільки ця культура є доволі холодостійкою, то її можна сіяти не лише навесні, а й у кінці літа для осіннього споживання. Тому серпень і є найбільш зручним часом для її сівби.

Із появою сходів треба обов’язково провести заходи щодо боротьби із хрестоцвітою блішкою. Для цього потрібно взяти 1 кг деревного попелу і скип’ятити в невеликій кількості води, настояти добу, долити води до 10 л води, процідити і додати 50 г мила, а потім цим розчином обробити рослини пекінської капусти.

Подальший догляд за рослинами полягає у спушуванні міжрядь, виполюванні в рядках бур’янів і в поливах. У фазі першого справжнього листка рослини проріджують на відстані 4-5 см одна від одної, а вдруге проріджують у фазі 4-5 листків на відстані 15-20 см. Вирвані рослини в період проріджування використовують як листяний салат. Після проривання рослини поливають, а після поливу наступного дня проводять спушування ґрунту.

Збирають пекінську капусту з коренями, коли повністю сформуються розетки листя або головки. Збирання провадять після того, як зійде роса, щоб головки були сухими. При використанні пекінської капусти як ущільнювача її збирають, коли вона починає заважати іншим рослинам. Це буває приблизно у віці 25-40 днів. Восени пекінську капусту збирають до різкого зниження температури повітря. Її головки придатні для транспортування і можуть зберігатися від 2 до 3 місяців.

Осіння редиска

Посіяла редиску влітку, але нічого не вийшло, хоча восени її продають. Коли ж її сіють для цього?

Редиска — не така вже й проста культура, як це на перший погляд може здатися багатьом овочівникам. Річ у тім, що вона вимоглива до освітлення. Так, якщо гичка перебуває у тіні, то коренеплід обов’язково буде поганої якості. Та й тривалість світлового дня відіграє тут вирішальну роль. Давно помічено, що найкращий коренеплід редиска утворює при 10-12 годинному дні. Якщо світловий день довший, то коренеплід розвивається швидко, що сприяє стрілкуванню. Теж саме відбувається і в суху жарку погоду. Відтак, редиску не можна сіяти ні в червні, ні в липні, а ось серпень — слушний час для сівби цієї культури, урожай котрої і призначається для осіннього вживання. Тепер ви в курсі, що можна посіяти в серпні редиску, щоб осінню нею смакувати. Ідемо далі.

Гарними попередниками для редиски є:

  1. Картопля.
  2. Помідори.
  3. Огірки.
  4. Цибуля.
  5. Квасоля.

Після їх збирання у серпні саме час сіяти редиску. Однак не рекомендується сіяти її після капусти, ріпи і редьки, оскільки в редиски із цими культурами спільні хвороби та шкідники.

Коренеплоди редиски добре ростуть на ґрунтах із різною кислотністю (pH 5,5-7,3), тому вапнування провадять на дуже кислих ґрунтах.

Редиска — вологолюбна культура, але, на відміну від інших овочевих рослин, має дрібну кореневу систему, тому впродовж усього вегетаційного періоду її потрібно поливати, позаяк при нестачі вологи коренеплоди подовжуються, стають в’ялими, мають неприємний смак.

У редиски короткий вегетаційний період. Ранньостиглі сорти редиски дають товарну продукцію через 22-25 днів після сівби насіння. Враховуючи це, а також те, що культура ця вельми холодостійка, редиску можна сіяти й у вересні, щоб одержати третій урожай, котрий призначається для зимового зберігання. Для осінньої сівби зазвичай використовують такі сорти:

  1. Червоний велетень.
  2. Дунганський.
  3. Вюрцбюрський 59.

Норму сівби при цьому скорочують до 0,8 г на 1 м2, та й сіють насіння рідше (відстань у рядку — 5-6 см).

І ще одна тонкість у вирощуванні редиски: свіжий гній вносити на ділянку не можна, а всі добрива для неї краще вносити під попередні культури. Слід так само пам’ятати і те, що редиска схильна до підвищеного накопичення нітратів, тому дози азоту не мають перевищувати 6 г на 1 м2. Небажані так само і підживлення азотними добривами.

От і все. А тепер ви повідайте в коментарях нижче, що можна посіяти в серпні для осіннього споживання.

Поділитись: