Утримання кіз

Щодо утримання кіз, то інформація така: коза є домашньою твариною, яка належить до роду гірських козлів, вона з сімейства полорогих. Коза — це тварина, яку приручили люди одну з найперших. Одомашнили її на Близькому Сході, приблизно дев’ять тисячоліть тому. Бородатого або безоарового козла можна назвати предком сьогоднішньої домашньої кози. Він зустрічається на території грецьких островів, які розташовані в Егейському морі, у Вірменському нагір’ї, а також Передній і Середній Азії.

У більшості самок і самців присутня борода, а все тіло покриває пряма шерсть. Довжина і якість вовни безпосередньо залежать від породи. Наприклад, ангорські кози мають довгу і шовковисту шерсть, а кашмірські кози мають товстий пуховий підшерсток.

Масть може бути різною, від яскраво білої до темно-бурої і чорної. В основі роги стиснуті і трохи загнуті назад, спереду усаджені поперечними валиками.

Кози трав’яні тварини і харчуються травою і молодими пагонами з кущів і дерев. Вони можуть дуже швидко поглинути величезну кількість корму, а в перервах між прийняттям їжі вони жують жуйку. Коза є невибагливою твариною і може виживати в тих місцях, де звичайна худоба давно вже страждала б від голоду.

Отже, читайте в цій рубриці багато корисної інформації відносно утримання кіз.

Пошук по сайту