Утримання овець

Вівця — домашня тварина, яка користується великою популярністю в домашніх господарствах деяких областей України. Зазвичай утримання овець здійснюють по кілька штук, а в деяких домашніх і сільських господарствах по кілька десятків, часом і сотень штук.

Ця тварина стала популярною в сільському господарстві вже давно. Шкура та м’ясо, яке люди отримують від овець, цінуються дорого і завжди на цей товар є попит на ринку. Для овець зазвичай будують кошари і загони, в яких вони містяться, не утискаючи одне одного.

Овець годують взимку комбікормами, сіном, заготовляють березові і інших порід дерев віники, а влітку овець годують в основному свіжоскошеною травою або на пасовищах, також великими ласощами для них вважаються яблука і сира картопля.

Забарвлення у цих тварин дуже різноманітне. Вони бувають чорного, сірого, коричневого, білого і контрастного забарвлення.

Два рази на рік здійснюється окіт, в якому з’являється від одного до трьох ягнят, яких згодом вигодовує молоком вівця-мама.

На думку багатьох людей, які ростять в своїх сільськогосподарських угіддях овець, ці тварини не вимагають великих витрат праці по догляду за ними. Хоча заготовку сіна на зиму не можна назвати легкою справою, так само овець потрібно пасти на чистих луках, не залишаючи без нагляду.

У цій рубриці детально описано утримання овець в домашніх умовах, а також опубліковані корисні поради, дотримуючись яких, ви не будете робити помилок і необачних кроків у цій справі.

Пошук по сайту