Кажуть, що літньої пори досить легко робиться розмноження троянд живцями. Правду кажуть! А ось коли саме і як це робити далі піде мова.

Розмноження троянд живцями

Розмноження троянд живцями

Правила квітникарства свідчать, що найсприятливішим місяцем для розмноження троянд живцями є липень. Для відбору живців беруть середню частину однолітніх напівздерев’янілих пагонів завтовшки 0,5-0,7 см. Нарізають їх обов’язково з тих рослин, які перебувають у стадії бутонізації (із забарвленими бутонами). Живці мають бути завдовжки 5-8 см. Нижній зріз роблять скісно під самою брунькою, а верхній має бути прямим на 0,5 см вище бруньки. Для зменшення випаровування вологи видаляють нижній листок.

До висадження живці зберігають у воді. Застосування стимуляторів росту значно прискорює утворення коренів. Із цією метою живці можна обробити гетероауксином (40-45 мг на 1 л води). Для цього нижні кінці живців поміщають у розчин, зануривши на 2-3 см, на 12-15 годин. При цьому намагаються не намочити листя.

Укорінення проводять у ящиках на стелажах чи спеціальних грядках з укриттям на кшталт каркаса, прикритого поліетиленовою плівкою. При цьому використовують субстрат із деревної, листяної землі та піску в співвідношенні 2:1:2. Товщина шару такого ґрунту повинна становити 5-8 см. До того ж зверху ще додають шар грубозернистого піску з вермикулітом (1:1) шаром 3-4 см. Можна також задля цього взяти суміш піску з торфом (1:1) або перліт.

Перед садінням субстрат дезінфікують рожевим розчином марганцівки. Живці висаджують похило. Заглиблення має бути не більше 1,5-2 см, а площа живлення для одного живця — приблизно 3 ´ 5 см. Після висадження живці поливають і притіняють, а також вони потребують підживлення.

Із досвіду моєї дружини

Спостерігаючи за тим, як робить розмноження троянд живцями моя дружина, то я не побачив в цьому ніяких складнощів. Живці потрібно брати так само, як описано вище. Навіть більше скажу: коли на день народження моєї дружини дарували букети троянд, то їй багато які сподобались, і вона брала живці безпосередньо із букетів. На моє здивування — вони всі прижились.

Моя дружина саджає живці прямо в ґрунт. А щоб вони не позасихали на сонці і завжди у них була достатня кількість вологи, то вона накриває живці пластиковими пляшками.

Робиться це так: від півторалітрової пластикової пляшки відрізає одну третю нижню частину з денцем. Потім «одягає» цією пляшкою живець, встромлюючи її в ґрунт нижньою частиною так, щоб не здув її вітер. А для поливу використовує горло пляшки, відкручуючи на ньому перед поливом пробку, поливає, а потім знову закручує на місце. Я не пам’ятаю такого випадку, щоб живці троянд в такий спосіб не прижились.

Ось і весь процес розмноження троянд живцями. Стоп, ще не все. Нижче на відео ще один спосіб.

Поділитись: