Не є таємницею, що паркові троянди найбільш декоративні і ефектно виглядають при правильному догляді і формуванні кущів. Ось про це зараз і піде мова.

Троянда Blue for You (Блю фо ю) — блакитне диво

Троянда Блю фо ю — різновид бузкових троянд, забарвлення якої найбільш наближене до небесного. Біля основи пелюстки мають біле або малинове забарвлення, вище — блакитно-бузкове. У поєднанні з жовтими тичинками бутон здається блакитним.

Паркові троянди, троянда Blue for You, Блю фо ю, Louise Odier

Доглянутий кущ виглядає ошатно і симетрично. Середня висота троянди — 60–80 см. Ширина дорослої рослини досягає 0,5 м. діаметр розкритого бутона — 4–9 см.

Сорт радує цвітінням протягом усього сезону. Має оригінальний фруктовий аромат.

Догляд за цією трояндою включає розпушування ґрунту, прополку, мульчування. Поливають її 1 раз на тиждень, під кожен кущ виливають 10 л води. У спеку зрошують частіше. З приходом осені поливають менше і рідше, особливо якщо зачастили дощі.

Під час активного росту вносять азотні добрива, рекомендовані для троянд. У кінці літа підживлюють фосфорно-калійними сумішами. Однак це не стосується саджанців першого року висадки.

Навесні і наприкінці осені кущ обрізують за спеціальною схемою.

Слабкі пагони потребують більш інтенсивного обрізування, яке сприяє активному росту. Не слід сильно вкорочувати пагони навесні, позаяк це сповільнить початок цвітіння. Напередодні зимівлі рослину можна обрізати більш радикально. Після обтинання кущ у висоту повинен досягати всього 30–40 см.

З рослини видаляють усі бутони і невизрілі пагони червонуватого кольору. Також проводять санітарне обрізування, вирізуючи пошкоджені і сухі фрагменти.

Навесні більше уваги приділяють формувальному і повторному санітарному обрізуванню. Влітку видаляють відцвілі бутони — це сприяє більш тривалому цвітінню.

Показники морозостійкості у цього сорту троянд середні (до -20 градусів).

Висаджувати троянду слід у захищеному від вітру місці, а після осіннього обрізування обов’язково вкривати. Кущик повністю засипають торфом або річковим піском.

Троянда Blue for You (Блю фо ю) відрізняється непоганою стійкістю до захворювань. Для профілактики рослину обприскують бордоською рідиною або мідним купоросом. Проти паразитів застосовують інсектициди актелік, рогор тощо.

Паркові троянди: троянда Луїс Одьє (Louise Odier)

Старовина бурбонська паркова троянда Луїс Одьєр (Louise Odier), яка цінується за ідеальну форму квітки, рясне тривале безперервне цвітіння і чудовий аромат. Її висота близько 150–200 см.

Паркові троянди: троянда Луїс Одьє (Louise Odier)

Незважаючи на те, що ця троянда належить до групи паркових, найбільш декоративно й ефектно вона виглядає, якщо її сформувати на опорі. Довгі витончені пагони у неї практично без колючок, тому їх зручно укладати на зимівлю.

Розмір квітки близько 7–8 см, забарвлення — ніжно-рожеве по краях і яскраво-рожеве в центрі. Цвітіння рясне, квітки з’являються поодиноко або в китицях до 5 штук. Листя має блідо-зелене забарвлення.

За несприятливих умов кущі можуть постраждати від різних захворювань (чорна плямистість і борошниста роса). Добре ростуть на сонці і не люблять півтінь. Ґрунт потрібен родючий і вологопроникний.

Красуня Луїс Одьє — це, безумовно, соліст. Найбільш ефектно вона виглядає в одиночній посадці біля добре освітлених сонцем стін, парканів або іншої опори.

От і все. Можливо, ви, шановні читачі, знаєте ще якісь цікаві і надзвичайні паркові троянди, то поділіться своїм досвідом в коментарях до цього допису.

Поділитись: