Капуста належить до тих культур, які не бажано обробляти хімічними засобами захисту, особливо коли починає зав’язуватися качан. Тому в цей період краще використовувати біопрепарати проти шкідників капусти. Створені на основі живих грибків, бактерій і нематод, вони не завдають шкоди людині і тваринам, добре поєднуються в бакових сумішах.

Біопрепарати проти шкідників, ефективність біопрепаратів

Біопрепарати проти шкідників

У садовій аптечці городнику досить мати такі біопрепарати:

  1. Бітоксибацилін — в основному застосовується проти сисних шкідників (попелиці і клопів).
  2. Вертицилін — від білокрилки і попелиці.
  3. Немабакт — проти нематод, трипсів, дротяників, капустяної мухи, мінуючої мухи, личинок хруща, капустянки, сарани.
  4. Актофіт — один із кращих біопрепаратів для дачників. Він знищує капустяну міль, попелицю, совок, білана капустяного. Використовувати його можна не тільки для обробки капусти, але й усіх овочевих культур. Через 4-16 годин гинуть усі шкідники, оброблені біопрепаратом. Можна проводити до 10-12 обробок за сезон. Через 2 дні після обробки продукцію дозволяється вживати в їжу.

Сумісність та ефективність біопрепаратів

Всі перераховані біопрепарати проти шкідників капусти сумісні в баковій суміші. Якщо використовувати суміш актофіту з немабактом і біколом, город буде очищений від основних шкідників не тільки капусти, а й інших овочевих культур. При підготовці бакової суміші для посилення прилипання використовують господарське мило.

При роботі з біопрепаратами необхідно врахувати, що їх ефективність досягає максимуму при роботі в температурному режимі від +18 градусів. Пам’ятайте, що при приготуванні бакової суміші кожен препарат розчиняють окремо відповідно до рекомендації, а потім розчини зливають в один посуд, розмішують і обприскують рослини.

Друзі, якщо ви знаєте ще якісь ефективні біопрепарати проти шкідників капусти та інших овочевих культур, то поділіться своїми знаннями в коментарях нижче до цієї статті.

Поділитись: