Пробудження після зими дуже важливий період для троянди. В цей час квітка потребує потужної підтримки поживними добривами. Грамотна організація весняного догляду і правильне підживлення троянд навесні дадуть відмінний результат: прекрасна рослина буде радувати пишним цвітінням весь сезон.

Підживлення троянд весною

Необхідність весняного підживлення троянд

Для правильного обміну речовин, гарного росту і формування повноцінних бутонів троянда повинна отримувати оптимальну кількість різних поживних елементів. Інтенсивне садівництво щорічно знижує природний запас поживних складових ґрунту. Їх брак заповнюється підгодівлею добривами. Без макро і мікроелементів неможливий активний розвиток троянди. Азот, фосфор, калій потрібні кущам постійно і у великому обсязі. Вони стимулюють ріст біомаси рослини і збільшують якість цвітіння. Їх дефіцит веде до хвороби квітки. Допоміжними речовинами для захисту від хвороб і для повноцінного цвітіння є такі мікроелементи як цинк, залізо, магній. Дані поживні елементи позитивно впливають на кущі троянд:

  • азот, внесений на початку весни, стимулює швидке зростання соковитого листя, появу повноцінних пагонів, формування сильного куща і бутонів;
  • фосфор впливає на формування здорових квітконосів, квіткових бруньок, числа квітів;
  • калій підвищує опірність куща до хвороб, стимулює обмін вологи рослини і відтік соків;
  • магній необхідний при закладці квіткових бутонів, під час дощів і сходу талих вод його рослині не вистачає.

Навесні велику нестачу троянда відчуває саме в азотно-фосфорних добавках. Для гарного росту потрібно точно знати, чим підгодовувати троянди, при цьому витримувати баланс підживлення троянд, адже надлишок приведе до загибелі квітки.

Коли краще робити підживлення троянд

Підживлення троянд навесні азотними добривами необхідно робити, починаючи вже з кінця березня. При поганій погоді початок підгодівлі відсувається на кілька днів до настання стійкого тепла і відтавання верхнього шару ґрунту. Азотний комплекс — фаворит ранньої підгодівлі, він вноситься до розкриття першого листя і після обрізки кущів. Повторна підгодівля азотовмісними добривами проводиться приблизно через два тижні після першої, а третя вже в момент зав’язування перших бутонів. Також можна в цей період підживити троянду деревною золою, коров’яком, підтримати внесенням в ґрунт або обприскуванням кущів розчином гумату натрію. Підживлення вноситься в добре відталий шар землі і мульчують ґрунтом.

Після обрізки і перед підгортанням доцільно зробити підгодівлю під кущ складом з аміачної селітри, суперфосфату, калійної солі. Вид підгодівлі залежить від віку рослини. Під час висадки куща в попередній рік використовується органіка. На початку червня під корінь вносять сульфат калію для попередження пожовтіння листя. У дощову і холодну весну троянда практично не засвоює ґрунтові поживні речовини, тому оптимальним рішенням буде підживлення троянд по листу. Так можна поліпшити стан рослини і згодом збільшити розмір бутонів. На практиці будь-яка весняна підгодівля — це невеликі дози добрива, але вносяться систематично, наприклад один раз в два тижні.

Варіанти весняного підживлення троянди

Підбираючи чим підгодувати троянди навесні для майбутнього красивого цвітіння, в першу чергу використовують традиційні в квітникарстві складні комбіновані види добрив з правильно збалансованим складом найважливіших поживних речовин. Віддається перевага також спеціалізованим живильним сумішам конкретно для троянд. Мінеральна підгодівля вважається базовою, так як в цьому випадку троянда отримає харчування швидше. Органіка повільніше розкладається і засвоюється, але сприяє більш оптимальному засвоєнню мінеральних елементів. Тому доцільно спочатку провести мінеральну підгодівлю мікроелементами, а потім внести органічні розчини. Не менш корисне весняне підживлення троянд народними засобами. Іноді воно продуктивніше виробничих добрив:

  1. полив навесні дріжджовим розчином хороший стимулятор росту, впливає як мінеральне добриво;
  2. перегній універсальне добриво для підгодівлі троянд, добре засвоюється рослиною;
  3. перепрілий гній улюблене добриво троянд, після такої підгодівлі вони змінюються й швидко ростуть;
  4. пташиний послід включає корисні для троянд мікроелементи, ефект від такої підгодівлі триває роками;
  5. деревна зола в сухому вигляді або в розчині містить такі необхідні трояндам фосфор і калій.

Весняна підгодівля троянд мінеральним складом дає швидкий ефект зважаючи на вміст легкорозчинних з’єднань. Аміачна селітра, суперфосфат, амофос включають до складу азот, тому при виборі підгодівлі ретельно вибирають дозування. Небезпека передозування у мінеральних добрив в рази вище, ніж у органічних.

Правила весняного підживлення троянд

Підживлення троянд навесні повністю спрямоване на забезпечення квітки усіма необхідними елементами для повноцінного цвітіння. Є ефективними прикореневі і позакореневі способи. Весняна підгодівля троянд для посилення цвітіння проводиться ще до початку виходу пагонів і бруньок. До основних правил внесення підгодівлі для троянд відносяться такі важливі моменти:

  • трояндам торішньої висадки більше підходить органічна підгодівля;
  • дорослі кущі після обрізки і в теплу пору вважають за краще підгодовувати аміачною селітрою;
  • підживлення суперфосфатом покращує процеси фотосинтезу;
  • рослини першого року практично не потребують додаткового харчування;
  • перед підгодівлею будь-якого виду земля під кущем добре поливається, щоб не спалити коріння;
  • підгодівля по листу робиться тільки свіжоприготовленими розчинами;
  • з початком цвітіння добрива не застосовуються.

Підбираючи, чим підгодувати троянди навесні для оптимального результату враховуються всі способи внесення, а також комбінуються мінеральні добрива з органікою. Внесення одного типу добрив не дасть належного ефекту. Вони ідеально доповнюють один одного і працюють на один результат. Добре продумане і проведене підживлення троянд навесні віддячить тривалим і повноцінним їх цвітінням.

Також цікаво знати про застосування добрив по снігу.

Поділитись: