Добрива по снігу такі, як аміачна селітра, суперфосфат простий і подвійний, сульфат магнію, дають хороший ефект.

Добрива по снігу

Добрива по снігу

Найкращі результати досягаються при внесенні взимку сульфату магнію, або сірчанокислого магнію. Це добриво містить 17% MgO і 13,5% S. Його внесення підвищує врожайність виноградних кущів, їх стійкість до несприятливих умов зовнішнього середовища та різних грибкових захворювань. Внесення сульфату магнію усуває гостре магнієве голодування, яке виявляється у вигляді хлорозу виноградних рослин: листя і молоді пагони при цьому втрачають зелене забарвлення, зав’язь на суцвіттях обсипається.

Зазвичай сульфат магнію вносять при підготовці ґрунту разом з азотними і фосфорними добривами. Однак хорошому розчиненню і засвоєнню сульфату магнію найчастіше заважає нестача вологи в землі. Але ця проблема вирішується при безпосередньому внесенні добрива на сніг. Навесні разом із талою водою розчинений сульфат магнію легко проникає в ґрунт на глибину, де розташовується основна маса коренів. Особливо ефективне внесення сульфату магнію на землях, що мають підвищену кислотність, наприклад на глинистих і дуже щільних.

Аміачна селітра врятує від ожеледі на грядках

А ще бувають корисними добрива по снігу, коли на грядках ожеледь. Якщо часті відлиги змінюються сильними морозами, на ґрунті утворюється крижана кірка. Якщо вона тонка і листя (наприклад, полуниці) знаходиться на відкритому повітрі, то такі рослини, як правило, виживають. Погубити їх здатна суцільна крижана кірка (15-20 см), при якій рослини повністю вмерзають у лід. Вони гинуть не тільки від низьких температур, але й від погіршення газообміну. Тому крижану кірку слід проткнути в кількох місцях вилами.

Тільки ні в якому разі не використовуйте для руйнування кірки сіль, оскільки вона шкідлива для рослин. Потрапляючи в землю разом з талою водою, сіль викликає фізіологічну посуху. З ґрунту, насиченого розведеною у воді сіллю, рослини не в змозі поглинати воду, хворіють і засихають.

Прискорити танення снігу, пропалити крижану кірку, забезпечивши доступ повітря до кущиків суниці під нею, можна, розкидавши по насту аміачну селітру. Це і перша допомога, і добриво.

Застосовуйте добрива по снігу, щоб врятувати рослини від ожеледі.

Поділитись: