Лютий — хоч і самий короткий в році, але дуже важливий для садівників і городників місяць. Місячний календар городника садівника на лютий є передвісником того, що вже наближається весна, а це означає, турботу про майбутній урожай потрібно проявляти вже зараз.

Місячний календар городника садівника на лютий

Отже, чим конче потрібно прямо зараз зайнятися городникам та садівникам?

 1. Обзавестися посадковим матеріалом.
 2. Підготувати ґрунт.
 3. Зробити посів розсади.
 4. Обрізати дерева.
 5. Подбати про інвентар і максимальну кількість вологи для рослин.

Ці та інші клопоти городників та садівників вже не терплять зволікання. Тим більше, якщо взяти до уваги фактор інколи аномально теплих днів поточної зими.

Місячний календар городника садівника на лютий, наближення весни, зростаючий Місяць, повний місяць, садовий місячний календар
Місячний календар городника садівника на лютий

Місячний календар городника на лютий

Підбору найбільш сприятливих періодів для різних видів робіт і максимально ефективного використання вільного часу сприяє місячний календар на лютий для городників цього року. Всі його рекомендації складені з урахуванням фаз земного супутника, а також знаків Зодіаку, в яких він буде перебувати в ті чи інші часові відрізки. Але, крім того, при виконанні агротехнічних прийомів, обов’язково варто брати до уваги регіональні особливості.

Молодик і особливості його впливу

Дні, коли Місяця на небосхилі не видно, мають занадто слабку енергетику. Сил не вистачає ні у людини для роботи, ні у рослин — для зростання і розвитку. Тому фізично нічого робити не бажано. Проте, молодик вважається найкращим періодом для планування.

З урахуванням того, що в поточному році новий Місяць з’явиться на небосхилі 23 числа, посівний місячний календар городника на лютий радить в цей день максимально чітко продумати всі нюанси, пов’язані з вирощуванням майбутнього врожаю. Причому навіть не просто розпланувати посадки, але постаратися візуалізувати весь процес від проростання насіння до отримання плодів.

Зростаючий Місяць: що «можна» і «не можна» для городників

Фаза, коли нічне світило з кожним днем ​​прибуває, характеризується активним сокорухом в наземній частині рослин. Темпи зростання їх стебел значно підвищуються. Але, при цьому останні, стають дуже вразливими до зовнішніх впливів. Так, неправильна обрізка або помилкова консистенція добрив при обприскуванні можуть стати згубними. Даний період найбільш сприятливий для посадки рослин, у яких плоди виростають на стеблах. Крім того, легко проходять всілякі операції з кореневою системою, яка в цей час без проблем сприймає зовнішні впливи.

Виходячи з цього, місячний календар городника садівника на лютий рекомендує в 1-8 і 24-29 числах місяця:

 • перевірити насіння на схожість;
 • підготувати ґрунтосуміш для розсади;
 • посів і висадку культур з плодоношенням в наземній частині;
 • пересаджування кімнатної рослинності;
 • проріджування занадто густих сходів;
 • кореневі підживлення.

Місячний календар городника садівника на лютий: Повний Місяць

Згідно астрономічними таблицями, лютневий Повний місяць настане 9 числа. В цей час вся рослинність в повній мірі насичена енергією нічного світила, тому абсолютно не потребує людського втручання. Більш того, така діяльність може навіть виявитися для неї згубною. Тому, з огляду на сезонні особливості, місячний календар на лютий радить в період повного Місяця зайнятися діяльністю за межами земельної ділянки. Наприклад, лагодженням інвентарю.

Місячний календар садівника на лютий: що робити при спадаючій фазі

А тепер до вашої уваги сад. Коли видимість Місячного диска з Землі зменшується, знижується і стрімкість зростання наземної частини рослин, а всю свою енергію вони спрямовують до коріння. В результаті, останні стають занадто чутливими і вразливими до зовнішніх впливів. Відповідно, всі процедури, пов’язані з пересадками культур, на даному часовому відрізку протипоказані. Зате вельми ефективними стають видалення бур’янів, знищення шкідників, а також маніпуляції, пов’язані з формуванням крони.

З 10 по 22 лютого місячний календар радить проводити такі роботи:

 • всі види обрізки дерев і чагарників;
 • живцювання кімнатних рослин;
 • прибирання бур’янів;
 • підготовку та висадку коренеплодів / цибулин у горщики;
 • позакореневе підживлення.

Увага! При Місяці в вогненних знаках, нічого саджати не рекомендується. А, коли земний супутник оточує водна стихія, слід дуже обережно ставитися до поливу. От і весь місячний календар городника садівника на лютий місяць.

Поділитись: