Переважна більшість активних користувачів Інтернету знають, що таке сервіс MailerLite, для чого він призначений і які його функції. Зараз більш детально про це й піде мова, але з деякою інтригою. Отже, поїхали!

Друзі, сьогодні публікується інтерв’ю, яке мені пощастило взяти онлайн в Ігнаса, дизайнера і засновника відомого і популярного сервісу email-розсилок MailerLite, результатами якого я поспішаю поділитися з вами. Інтерв’ю взято через перекладача, тому подається в такому вигляді, як є.

Сервіс MailerLite заснував дизайнер Ігнас, інтерв'ю в якого я взяв

На мої запитання відповідає Ігнас, яким засновано сервіс MailerLite

Ігнас, читачі цього блоґу народ прискіпливий і одними технічними моментами їх цікавість навряд чи вдасться задовольнити, бо за всім цим стоїть, перш за все, людина. Розкажіть, будь ласка, ким Ви були до того, як прийшли в дизайн? Чому Ви вибрали саме професію дизайнера, де Ви цьому вчилися і, яка у Вас основна освіта?

Інтернет-дизайном і технологіями цікавитися я почав ще в школі. Ніякої освіти в області дизайну у мене немає. Всьому вчився з книг та Інтернету. Я вважаю, що важливо вибрати правильні джерела і авторитети, за якими треба пильно стежити. Звичайно ж ще важливішою є сама практика. Я б сказав, що веб-дизайн — як спорт, потрібно постійно тренуватися, щоб підтримувати хорошу форму і створити щось варте уваги.

Чому Ви вибрали Інтернет основною своєю сферою діяльності?

Я завжди був захоплений ідеєю, що мої роботи зможуть побачити тисячі або взагалі необмежена кількість людей.

Який Ваш проект був найпершим і які у Вас залишилися про нього спогади?

Який був найперший проект точно вже не скажу. Я не прив’язаний до своїх проектів, немає ніяких сентиментів. Мені здається, що це дуже важливо, тому що завжди краще скасувати проект на ранній стадії, якщо бачиш, що з цього не виходить нічого хорошого. Багато було проектів, стартапів, ідей до MailerLite. Але на цей день всі вони закриті, і зараз у мене в пріоритеті тільки сервіс MailerLite.

Ігнас, чому Ви обрали для своєї діяльності email-маркетинг? Через слабку конкуренцію чи то був інший мотив?

З усіх випробуваних бізнесів послуга email-маркетингу була найвдаліша, росла дуже швидко, і вже з самого початку було видно великий потенціал. Тому дуже скоро закрили всі інші діяльності та проекти, і всю свою увагу сконцентрували на сервісі MailerLite.

Але світова конкуренція на ринку email-маркетингу величезна. Ми завжди бачили, що можемо зробити краще, більш зручніше. Також знали і про те, що можна запропонувати кращі ціни і клієнтську підтримку. Тому і не побоялися цієї конкуренції і великих компаній (таких, як MailChimp, CampaignMonitor, ConstantContact), які такі послуги пропонували вже багато років. Сьогодні ми можемо сміливо сказати, що потрапили в TOП 10 компаній email-маркетингу в світі.

Крім сервісу MailerLite у Вас є ще інші проекти? Чи плануєте ще розширювати свою діяльність і в інших IT-сферах?

Як і говорив вище, інших проектів немає, і не плануємо. Я впевнений, що в той же самий час можна реально добре працювати тільки над одним проектом. Тому вся наша увага направлена на сервіс MailerLite. І повірте, тут є досить багато роботи — у клієнтів завжди є побажання, і ми весь час прагнемо покращувати наш сервіс. Таких можливостей — нескінченна кількість.

Так як я сам блоґер, то не обійду стороною і цю наймасовішу віртуальну ділянку мережі Інтернету. Ігнас, Ваш сервіс MailerLite має свій блоґ підтримки. Чи є він реальною формою підтримки основного проекту?

Блоґ MailerLite — один з найважливіших інструментів нашого маркетингу і каналів комунікації з нашими клієнтами. У своєму блозі ми:

  1. повідомляємо про нові функції;
  2. даємо поради;
  3. ділимося своїми нотатками;
  4. розповідаємо про життя нашої команди.

Правда, блоґ працює разом з розсилкою. Запустивши черговий блоґпост, ми відправляємо на цю тему розсилку всім своїм клієнтам. З ростом числа клієнтів цей інструмент маркетингу стає все важливішим і ефективнішим. Вже зараз, коли ми відправляємо лист з пропозицією прочитати новий блоґпост всім своїм клієнтам, відчуваємо вражаючий ефект. Клієнти заходять в блоґ, коментують. Інші, які довгий час не користуються сервісом, повертаються.

З усіх наших маркетингових зусиль найефективніший елемент — дует блоґу і розсилки.

Раз вже мова зайшла про блоґ, то ще таке питання. Чи читаєте Ви блоґи конкурентів або інших авторів, якщо так, то які?

Так звичайно. Читаю блоґи MailChimp, CampaignMonitor та блоґи інших сервісів email-маркетингу, щоб бути в курсі, які нові функції і послуги вони представляють, які поради дають клієнтам.

Але найбільше натхнення мені дає блоґ компанії Basecamp, який називається Signal vs. Noise. У ньому засновники компанії та інші члени команди діляться своїми ідеями на тему бізнесу та продуктивності.

Ігнас, Ви прекрасно знаєте, які клієнти облюбували Ваш сервіс MailerLite, і серед них чимало блоґерів, я в цьому впевнений. Особисто я раніше думав, що можна запросто обійтися в блозі без розсилки. Поясніть, будь ласка, коротко скептикам, яку користь вони можуть отримати з розсилки?

Все дуже просто — відвідувачі самі не прийдуть читати ваш новий блоґпост. Їх треба покликати, повідомляючи про нову статтю. Раніше серед блоґерів були популярні RSS-читалки. Але серед простих людей вони ніколи популярні не були, і зараз ця технологія вже вмирає. А ось з електронною поштою зовсім інша історія — у всіх є поштові скриньки, і всі ними активно користуються. Безліч людей починають свій день з перевірки електронної пошти. Це і є те місце, де ви можете повідомити про новий запис у своєму блозі.

Зараз модним стало вести корпоративні блоґи, та й малий бізнес не є винятком. Ігнас, як фахівець, Ви зможете підказати блоґерам найбільш «рибні» місця для створення бази підписантів? Чи є якісь прийоми нарощування цієї бази?

Кращий, але в той же час і найскладніший спосіб — просто створювати дуже цікавий контент. Тоді відвідувачі будуть хотіти читати ваші нові блоґпости і з задоволенням залишать свою електронну пошту.

Інший спосіб — за пошту пропонувати щось корисне, наприклад, безкоштовну PDF-книгу, результати дослідження, відео-уроки, і так далі.

Говорячи про технічні інструменти, найбільш ефективні спливаючі (popup) форми, які спливають, коли потенційний підписант якийсь час знаходиться в блозі або намагається закрити сторінку. Хоча деякі вважають, що такі форми набридають, але за результатами бачимо, що вони — найефективніший спосіб збирати базу.

Які помилки, найчастіше, роблять новачки в email-маркетингу?

Новачки часто не розуміють правил анти-спаму — хочуть купити готову базу одержувачів, а не збирати самим.

Таким чином вони сподіваються на швидкі результати, думають, що відправлять один лист, і продажі відразу почнуть рости. Розсилка — інструмент для підтримки зв’язку і поліпшення взаємодії з клієнтами. Це означає, що для того, щоб були результати, потрібно постійно відправляти цікаву і корисну інформацію, щотижня або хоча б раз на місяць.

Яку оцінку Ви можете дати нинішньому стану email-маркетингу, спостерігається тенденція зростання?

Його значення точно зростає. Електронна пошта — найважливіший компонент Інтернету. У кожного користувача повинна бути електронна пошта.

Звичайно, зараз і соціальні мережі дуже важливі для інтернет-маркетингу. Може здатися, що іноді соціальні мережі конкурують з електронною поштою в області інструментів маркетингу. Але найбільш ефективно, коли ці два інструменти використовуються разом, доповнюючи один одного.

Електронна пошта унікальна тим, що у вас може бути прямий зв’язок з окремим конкретним користувачем — листи можуть бути персоналізовані, відправлятися після якихось дій користувача, і так далі. Ще одна важлива перевага електронної пошти — все можливо порахувати — скільки точно, і хто конкретно прочитав лист або перейшов по посиланню.

Так само швидко ростуть і технології email-маркетингу, які також пропонує сервіс MailerLite. Дизайн листів стає все більш ефективним, використовуються анімації, динамічний контент. Інша важлива тенденція і область, де прогрес дуже швидкий — автоматизація маркетингу. Це — листи і серії листів, які активізуються, коли передплатник здійснює якісь дії або відповідає якимось встановленим умовам.

Ігнас, що в листі важливіше, дизайн, чи його зміст? Чи можна красивим дизайном компенсувати відверто середній, я б сказав, не дуже привабливий текст?

Дизайн і текст разом створюють зміст. Зміст повинен бути цікавим і корисним. Іноді він може бути несподіваним, дивним, смішним або навіть шокуючим. Є компанії, у яких сильна сторона — текст, а інші краще використовують красиві фотографії.

Головне — створювати унікальний контент, бути щирими і розсилку відправляти регулярно.

Ваш сервіс MailerLite пропонує партнерську програму. Які привілеї отримують Ваші клієнти за залучених партнерів?

У нас є навіть 2 партнерські програми: рекомендація одного (Refer a Friend) і програма Affiliate.

Першою може скористатися кожен користувач MailerLite. Через спеціальне посилання або електронну пошту, запросивши одного до нашої розсилки, той друг отримає кредитів на 20 доларів, які зможе використовувати для оплати послуг MailerLite. Якщо він стане платним клієнтом, ви теж отримаєте 20 доларів.

Друга партнерська програма призначена блоґерам-професіоналам, у яких є своя база читачів, і яких цікавить додаткове фінансове джерело. Партнери отримують 30% від оплат приведених ними клієнтів.

Ігнас, у Вашому колективі вітається віддалена робота. Тобто, будь-який з Ваших співробітників може вирішувати свої особисті справи і, навіть, відпочивати на морі в робочий час і одночасно працювати віддалено? Така свобода для співробітників дає позитивні результати?

Дистанційна означає тільки те, що члени команди самі вибирають де працюватимуть. Але всі знають свої робочі години, проекти, з якими працюють, і цілі, які зобов’язані досягти. Члени команди займаються своїми справами або відпочивають біля моря після роботи, а не під час роботи. Повірте, працювати з комп’ютером на пляжі тільки на фотографіях виглядає круто, а насправді — зовсім незручно.

Дистанційна робота нам завжди приносить позитивний результат, тому що члени команди таким видом діяльності задоволені. Вони не втрачають час в пробках, можуть приділяти більше уваги своїй сім’ї, подорожувати по світу або сховатися від зими в теплих краях.

Сервіс MailerLite: наш колектив
Сервіс MailerLite: наш колектив
Наш дружній колектив
Наш дружній колектив
Ми всі разом
Ми всі разом
Сервіс MailerLite і команда
Сервіс MailerLite і команда

Ви залучаєте на віддалену роботу фрілансерів?

Ні, ми приймаємо тільки на регулярну роботу. Для нас дуже важлива культура компанії і командний дух. Тому для всіх членів команди MailerLite — єдина і головна робота.

Як виглядає Ваш офіс зовні і зсередини? Фото можна подивитися?

Сервіс MailerLite: офіс
Офіс
В офісі
Сервіс MailerLite: офіс
Сервіс MailerLite: кімната відпочинку
Наш шикарний офіс
Сервіс MailerLite: треба продуктивно працювати і відпочивати
Сервіс MailerLite: спорт — то наше здоров'я

Яке Ваше хобі і, як Ви підтримуєте фізичну форму? Подорожі, риболовля, полювання, тренажерний зал?..

Говорячи про спорт, вже давно відвідую тренування muay-thai, а останнім часом дуже цікавлюся кроссфітом. Намагаюся поєднати і те, і інше. Спорт мені допомагає розслабитися, зняти стрес, поліпшити самопочуття. Найчастіше спортом займаюся під час обідньої перерви. Так економлю час і піднімаю собі настрій на весь день.

Які Ви любите страви і чи любите самі готувати? Яким спиртним напоям віддаєте перевагу?

Люблю гарну і здорову їжу. Всю цю зиму проводжу в Аргентині, тому майже кожен день їм прекрасні стейки і насолоджуюся вином Malbec. Мені подобається ходити в ресторани, у яких є своя історія або де страви готують відомі шеф-кухарі. Під час подорожей їжа дуже важлива. Іноді одна хороша або погана вечеря може вплинути на те, чи сподобається мені вся країна.

Ви своєї головної мети в житті досягли, чи все ще попереду?

Вірю в те, що все ще попереду. Я ще молодий, тому все ще тільки починається.

Ігнас, і на завершення Ваші побажання моєму блоґу і його читачам…

Бажаю знайти для себе діяльність, яка приносить вам задоволення. Щоб досягти своєї мети, потрібно прикласти дуже багато зусиль. Тому завжди краще, якщо ця робота приносить вам задоволення. Короткого шляху до успіху немає, але якщо точно будеш знати, чого хочеш і 10 років будеш старанно працювати, можна досягти всього.

Ігнас, дякую Вам за корисні і інформативні відповіді на поставлені питання. Бажаю Вам і Вашій дружній команді нових звершень. Хай продовжує набирати обертів Ваш сервіс MailerLite!

З повагою, творець і автор блоґу «Ласкаво просимо в Україну», Вадим.

Поділитись: