Літнє підживлення хвойних рослин і правильний догляд за хвойними деревами сприяють повноцінному росту пагонів, гармонійному розвитку крони, появі здорової, пишної хвої. Важливим є не тільки вчасне поливання рослин, а й обрізка і підгодівля їх по кілька разів протягом сезону. Чим підгодовувати хвойні рослини влітку?

Літнє підживлення хвойних рослин

Оптимальні терміни підживлення хвойних рослин

Вирощування хвойних дерев на ділянці носить лише естетичну декоративну функцію: для них не характерне яскраве цвітіння, вони не дають плодів. Тому регулярно удобрювати їх за аналогією з садовими культурами кожні 2 тижні не слід. Літні підгодівлі хвойних в саду проводять не частіше 1 разу на місяць, тобто за літо їх рекомендується удобрювати 2-3 рази. Для підгодівлі слід вибрати відповідні погодні умови. Не слід удобрювати хвойники в жарку, посушливу погоду, тому що це може викликати опік коренів. Ґрунт під хвойними кущами повинен бути добре зволоженим. Обов’язково необхідний повноцінний полив рослин перед внесенням добрив. Так поживні склади рівномірно розподіляться по прикореневій зоні, насичуючи культуру.

Варіанти літніх підживлень

Підживлення навесні задає основу зростання і розвитку. Восени добрива необхідні для підвищення зимостійкості хвойників. Літні ж підживлення хвойних рослин підтримують темпи вегетації, дозволяють завершити формування (визрівання) пагонів, підвищують їх декоративність, зберігають здоровий колір хвої.

Хвойники є вічнозеленими рослинами, вони не нарощують щорічно зелену масу, тому і азот для них не є настільки необхідним елементом. Його кількість має бути нарівні з фосфором, а калій в літній підгодівлі повинен переважати. Заборонено внесення під хвойні дерева гною і посліду.

Крім того, в складі добрив неодмінно повинні бути мікро- і макроелементи. Наприклад, магній відповідає за утворення хлорофілу, фотосинтез, насичене забарвлення хвої. Кальцій важливий для правильного росту молодих пагонів. Сірка і залізо відповідають за підтримання кольору хвої.

Для підгодівлі хвойників слід використовувати комплексні склади добрив, призначені спеціально для них. Співвідношення елементів в них повністю перекриває їх дефіцит у рослин, не дозволяє накопичуватися надлишку. Крім того, в складі повинен бути відсутнім хлор.

До якісних, повноцінних підживлень відносять:

  • Біохайпер Екстра;
  • Хелатін Хвоя;
  • Біогранд;
  • Стимовіт;
  • Роял Мікс;
  • Фертика для вічнозелених.

Склади можуть бути в вигляді розчинного порошку, гранул, а також рідкого концентрату. Розводити їх або розподіляти по поверхні ґрунту важливо в суворій відповідності з інструкцією.

Порушення порядку внесення добрив в літній період призведе до негативних наслідків. Наприклад, надлишок азоту в другій половині літа спровокує зростання молодих пагонів. До настання холодів вони визріти не встигнуть, а тому вимерзнуть взимку. Хвойник буде ослаблений, втратить декоративність.

Літнє підживлення хвойних рослин — необхідна агротехнічний захід, який забезпечує їх правильну вегетацію, готує до зими. Вносити добрива слід вчасно і за правилами, заповнюючи дефіцит конкретних хімічних елементів.

Поділитись: