На подвір’ї середина осені, а там незабаром перші заморозки і вже на порозі стоїть зима. Отже, треба щось робити з квітами, тому і публікується цей календар квітникаря на жовтень, щоб був якийсь порядок в діях дбайливих господарів.

Календар квітникаря на жовтень, на відкритому ґрунті, для закритого ґрунту, у жовтні

Що робити у жовтні на відкритому ґрунті

Закінчують висадження віоли, незабудки, гвоздики, маргаритки та інших дволітників і багатолітників, які будуть квітувати у першому півріччі наступного року. У період приживлювання культури поливають через кожні 3—4 дні (при відсутності істотних опадів) нормою води 20—25 л на 1 м2. Після поливів обов’язково провадять розпушування ґрунту (щойно він підсохне) на глибину 4—6 см.

У жовтні закінчується цвітіння багатолітників. У тих, що відцвіли, обрізають листя і стебла, ґрунт розпушують, або перекопують на глибину 18—20 см, вносять перегній (не менше 5 кг на 1 м2). Рідкі підживлення вже не проводять, щоб не викликати вегетативного росту. У троянд наприкінці місяця вирізають усі слабкі і ушкоджені пагони, кущі злегка обгортають, аби коренева шийка не оголювалась. Ґрунт перекопують на глибину 20—25 см.

У витких багатолітників також вирізають усі слабкі і зламані пліті, а клематиси, які цвіли влітку, обрізають під другим вузлом. Нижню частину ліани клематисів обробляють одновідсотковим гашеним вапном (100 г вапна на 10 л води). Штамби троянд, гортензії, калини вічнозеленої, бруслини обробляють 3-відсотковою бордоською рідиною.

Викопують з ґрунту канни і гладіолуси, просушують. У гладіолусів обрізають стебла і корені, укладають в ящики у два шари і продовжують досушувати упродовж 7—10 днів при температурі від 30 до 35°C. Після досушування у гладіолусів видаляють верхні брудні лусочки і залишки старої материнської бульбоцибулини (вона в цей час відділяється легко, не пошкоджуючи денце молодої бульбоцибулини) і ставлять ящики у сховище. Зберігають гладіолуси також у мішечках із сітки або капронових панчохах у підвішеному стані.

При зниженій температурі повітря до +5—7°C викопують із ґрунту багатолітники, які не зимують у землі, переносять у приміщення горщикові і бочкові культури. Готують ґрунт під цибулинні (тюльпани, гіацинти, нарциси), а висаджують їх, коли температура ґрунту на глибині садіння буде на рівні 9°C. Така температура забезпечує добре укорінення цибулин, а отже, і надійну перезимівлю.

Календар квітникаря на жовтень для закритого ґрунту

Обсяги роботи тут збільшуються. Знімають притінення з вікон, на ніч прикривають двері, щоб не допустити різких перепадів температури повітря. З цією ж метою вдень часто провітрюють приміщення. Поливають рослини теплою (не нижче 15°C) відстояною водою. Якщо вдень різко підвищується температура, приміщення обприскують водою.

Великоквіткові хризантеми, які розміщені в теплиці, у цей період потребують прохолоди, оскільки при високій температурі листя швидко жовтіє, засихає, в’яне, квітки втрачають декоративність. Освітлення має бути яскравим, приміщення — просторим і добре провітрюваним. Поливають хризантеми під час цвітіння рясно і лише під корінь. Стебла зрізують майже під корінь, залишаючи пеньок не більше 10 см. Кореневище після цвітіння зберігають при температурі +2—3°C у світлих холодних приміщеннях.

Горщики з цикламенами поміщають у світлі прохолодні місця (на вікнах лоджії, між віконними рамами у квартирах з подвійним заскленням). Поливи горщикових квіткових культур провадять рідше, ніж улітку.

Ось такий коротенький календар квітникаря на жовтень.

Поділитись: