Сад і город восени        29 Листопада 2018        1605         0

Якщо гниє цибуля

Якщо гниє цибуля ще до початку зими, то на ній можна побачити ознаки сірої шийкової гнилі. Спочатку тканина розм’якшується, біля шийки цибулі утворюються вм’ятини, на розрізі уражена тканина бруднувато-жовтувата, виглядає немовби запареною. А з плином часу гниль поширюється швидше й охоплює всю цибулину цілком. Первинне зараження цим захворюванням відбувається ще на ділянці в передзбиральний період. Інфекція проникає через шийку.

Якщо гниє цибуля

З’являється і бактеріальна гниль, яка викликається гнильними бактеріями. Захворювання це починається ще в полі наприкінці вегетації, але масового розвитку воно досягає в період зберігання. Ознаки хвороби помітні тільки на подовжньому розрізі цибулини. Під здоровими зовнішніми лусками виявляється шар з однієї-двох розм’якшених, немовби запарених і слизьких лусок. Іноді чергування здорових і хворих лусок спостерігається в більш глибоких внутрішніх частинах цибулини.

Зараження відбувається через пошкодження покривних тканин в ділянці шийки цибулини, а також при короткому або занадто ранньому зрізуванні листя. Найчастіше збудники проникають у цибулину в місцях пошкодження комахами, наприклад, цибулевою мухою, дротяником тощо. Підвищена вологість ґрунту сприяє розвитку захворювання. Бактерії не активні при температурі нижче +3 градусів, але в міру зростання температури розвиток їх прогресує. Мокрою бактеріальною гниллю в першу чергу уражаються погано визрілі і не повністю просушені цибулини. Зберігання цибулі при підвищеній температурі і вологості посилює розвиток гнилі і може призвести до повторного поширення інфекції. Якщо гниє цибуля, то у цьому випадку цибулю треба перебрати або пустити її на переробку.

Якщо гниє цибуля

Абсолютно стійких до хвороби сортів немає, але відмінності в ступені ураження є. Слабкіше уражаються сорти з коротким вегетаційним періодом і швидким дозріванням. Помічено, що сорти з поверхневими темнозабарвленими лусками пошкоджуються менше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *