Якщо гниє цибуля ще до початку зими, то на ній можна побачити ознаки сірої шийкової гнилі. Спочатку тканина розм’якшується, біля шийки цибулі утворюються вм’ятини, на розрізі уражена тканина бруднувато-жовтувата, виглядає немовби запареною. А з плином часу гниль поширюється швидше й охоплює всю цибулину цілком. Первинне зараження цим захворюванням відбувається ще на ділянці в передзбиральний період. Інфекція проникає через шийку.

Якщо гниє цибуля ще до початку зими і настання морозів

З’являється і бактеріальна гниль, яка викликається гнильними бактеріями. Захворювання це починається ще в полі наприкінці вегетації, але масового розвитку воно досягає в період зберігання. Ознаки хвороби помітні тільки на подовжньому розрізі цибулини. Під здоровими зовнішніми лусками виявляється шар з однієї-двох розм’якшених, немовби запарених і слизьких лусок. Іноді чергування здорових і хворих лусок спостерігається в більш глибоких внутрішніх частинах цибулини.

Зараження відбувається через пошкодження покривних тканин в ділянці шийки цибулини, а також при короткому або занадто ранньому зрізуванні листя. Найчастіше збудники проникають у цибулину в місцях пошкодження комахами, наприклад, цибулевою мухою, дротяником тощо. Підвищена вологість ґрунту сприяє розвитку захворювання. Бактерії не активні при температурі нижче +3 градусів, але в міру зростання температури розвиток їх прогресує. Мокрою бактеріальною гниллю в першу чергу уражаються погано визрілі і не повністю просушені цибулини. Зберігання цибулі при підвищеній температурі і вологості посилює розвиток гнилі і може призвести до повторного поширення інфекції. Якщо гниє цибуля, то у цьому випадку цибулю треба перебрати або пустити її на переробку.

Абсолютно стійких до хвороби сортів немає, але відмінності в ступені ураження є. Слабкіше уражаються сорти з коротким вегетаційним періодом і швидким дозріванням. Помічено, що сорти з поверхневими темнозабарвленими лусками пошкоджуються менше.