Ще у нас не було більш конкретної розмови щодо зберігання цибулі сіянки аж до весняної посадки. Тому цей пробіл в історії моїх публікацій я зараз постараюсь виправити.

Зберігання цибулі сіянки, як зберігати цибулю сіянку

Правильне зберігання цибулі сіянки

Щоб цибуля, виростаючи, не йшла в стрілки, зберігати посівний матеріал — сіянку до весняної посадки потрібно певними способами. Стрілкування відбувається, якщо її тримали при температурі від 0 до +18 градусів, тому зберігати сіянку треба або при мінусовій температурі, або при кімнатній. Є ще й комбінований спосіб, що поєднує обидва попередні. Проте, закладаючи сіянку на зберігання, спочатку необхідно ретельно її перебрати і відсортувати за розміром. Посівний матеріал поміщають у тару, здатну забезпечити безперешкодний доступ повітря:

  • кошики;
  • невисокі коробки;
  • невеликі мішки з полотна, паперу, мішковини;
  • сітки.

У них сіянку насипають шаром близько 25 см. При зберіганні цибулі сіянки у підвішеному стані вибирають вузькі сітки, які розвішують, наприклад, на горищі.

Якщо сіянку вибирали пізно, при дощах або тримали в теплому вологому місці, вона може взимку проростати. Тоді її краще вжити в їжу або посадити в ящику на зелень.

Як зберігати цибулю сіянку

Холодним способом сіянку можна зберігати під снігом або в холодильнику при температурі -1—3 градуси. Якщо немає можливості використовувати для зберігання холод, можна тримати посівний матеріал при температурі +18—25 градусів подалі від батареї.

Можна, наприклад, насипати у відро попередньо прожарений пісок шаром 10 см, потім укласти сіянку, потім знову шар піску, сіянку і т. д. Верхній шар піску накрити рушником і тримати це відро в кімнаті.

При комбінованому способі спочатку восени (поки тепло) тримають сіянку при +18 градусах, а потім при -1—3 опускають у підвал. Навесні — знову в тепло.

От і все. А які у вас є способи зберігання цибулі сіянки до весни? Напишіть про це в коментарях нижче.

Поділитись: