Колись я шукав в Інтернеті відповідь на питання, коли настає час ірисам розселятися. І ось на днях якось випадково в одній із папок у своєму ноуті я здибав текстовий файл, де коротко і ясно розписано, коли пересаджувати іриси. Наразі ділюсь корисною інформацією з читачами мого блоґу. До речі, стосовно пересадки ірисів згадується і в календарі квітникаря на липень.

Коли пересаджувати іриси, пересадка ірисів

Коли пересаджувати іриси

Кореневище ірисів за кілька років сильно розростається: щороку з’являється по 1—2 нові пагони завдовжки 10—12 см. Вони утворюють гнізда, які починають тиснути одне на одного. Якщо вчасно не розсадити, рослини захворіють і можуть загинути.

«Новосілля» куща, що розрісся, плануйте через 3—5 років після посадки. Найкращий час — липень (а загалом — не раніше, ніж через 2 тижні після цвітіння).

Пересадка ірисів

Акуратно викопайте кущ вилами (гострим краєм лопати великий ризик пошкодити кореневище), обтрусіть від землі та помийте водою. Розділіть на окремі частини із розрахунку, щоб кожна складалася з однієї-двох зрощених річних ланок із віялом листя.

Видаліть сухі та підгнилі частини кореня, а здорові вкоротіть, залишивши 5—6 см від початкової довжини. Зрізи обробіть товченим вугіллям. Потім вкоротіть листя, залишаючи 10—15 см.

Саджанці кілька разів занурте у дезінфікуючий розчин і залиште на кілька годин на сонці підсушитися. Ідеальними для посадки іриса є ділянки, які не менше 6 годин на день освітлені сонцем. Заздалегідь розпушіть ґрунт на глибину до 20 см і одночасно внесіть дрібку (не більше 90 г) нітрофоски та склянку золи на квадратний метр.

Викопайте лунки на відстані 30 см, насипавши на дно кожної горбок із піску. Розташуйте на ньому кореневище та розправте коріння. Не заглиблюйте рослину — вона повинна розташовуватися приблизно на рівні землі.

Одразу після пересадки полийте іриси нагрітою на сонці водою. Надалі поливайте раз на 1—2 тижні, якщо не буде дощів.

Тепер ви знаєте, коли пересаджувати іриси і, як це робиться. Як бачите, нічого складного в цій процедурі немає. Якщо виникнуть питання або виникне бажання поділитись власним досвідом, то пишіть в коментарях до цієї публікації.

Поділитись: