Ось і настав час публікувати календар квітникаря на липень — найспекотніший місяць літа. Квіти в липні витримують жару так само важко, як і всі люди, тому потрібно провадити тільки найнеобхідніші роботи із садіння і пересаджування рослин, а основну увагу приділяти агротехнічним роботам з догляду за ними.

Квіти в липні

Квіти в липні

За місцевим календарем 1-7 липня — сприятливі дні:

  1. Для збирання вже дозрілого насіння відцвілих однолітників і багатолітників — сапонарії, волошок, примули тощо.
  2. Боротьби зі шкідниками — капустянкою, попелицею та ін.
  3. Збирання лікарських трав.
  4. Полоття і знищення бур’янів.
  5. Розпушування ґрунту.

Особливо несприятливі дні для роботи з рослинами 8-9 і 22-23 липня (повня і молодика).

У липні ще можна займатися живцюванням троянд, клематисів. Особливо сприятливі дні за місцевим календарем для вкорінення живців — 20-21 липня. При появі плямистості, опаданні листя і бутонів на трояндах їх потрібно обприскати, а також і ґрунт навколо них, використовуючи для цього бордоську рідину, мідний купорос, топаз.

У першій половині липня, якщо ви хочете розсадити дрібноцибулинні мускарі, хіонодокси, проліски, можна викопати їх цибулинки й одразу ж розсадити на нові грядки (при такому садінні цибулинки не пересихають і краще приживлюються на новому місці). Сприятливі дні для висадження цибулинних квітів — 2-3 та 25-26 липня.

Продовжуємо поділ ірисів. Відділену частину потрібно підсушити, обрізати листя на висоту 15 см і посадити так, аби при осіданні ґрунту верхня половина кореневища перебувала над поверхнею.

Сіємо дволітні квіти в липні, які зацвітуть уже наступного сезону — наперстянку, маргаритки, незабудку. Сприятливі дні для висіву квіткового насіння — 12-15 липня.

Для збереження декоративності квітучих рослин вчасно видаляємо відцвілі бутони. Підв’язуємо до опор високорослі та ламкі квіти (гладіолуси, жоржини, шток-троянди). Пасинкуємо жоржини і хризантеми. Прищипуємо верхівки дрібноквіткових хризантем. Календар квітникаря на липень пропонує такі сприятливі дні для цих робіт — 1-7, 15, 20 липня.

Після рясного поливу підживлюємо вже відцвілі рослини. Деякі з них потішать повторним цвітінням, іншим же знадобляться сили для закладання бутонів на наступний рік. Під півонії, що відцвіли, , потрібно внести компост або торф. Розсаджену в червні примулу підживити розчином у складі:

  • 20 г аміачної селітри;
  • 30 г суперфосфату;
  • 20 г хлористого калію на відро води.

Після цвітіння аквілегії її слід підживити фосфорно-калійними добривами (50 г суперфосфату і 20 г сульфату калію на відро води).

Двічі на місяць підживлюємо кущі троянд, клематиси і жоржини настоєм коров’яку або пташиного посліду з додачею комплексного мінерального добрива. Цим же розчином підживлюємо в період бутонізації флокси й айстри. Якщо на суцвіттях дельфініуму в деяких місцях немає бутонів, рослинам необхідні фосфорно-калійні добрива: 20 г сировини розведіть у 10 л води і внесіть під кущ.

До середини липня слід підживити хости настоєм коров’яку (1:10) з додачею аміачної селітри, суперфосфату і сірчанокислого калію (1:2:1). Гладіолусам у липні необхідні підживлення азотом, калієм і фосфором та рясні поливи раз на 5-10 днів, своєчасне розпушення ґрунту. Щотижня потрібно підживлювати добривами, призначеними для квітучих рослин, і однолітники.

Також календар квітникаря на липень наполегливо радить збалансовано поливати рослини в липні. А в посушливі періоди слід рясно поливати рослини вранці і увечері, не забуваючи про нещодавно висаджені квіти. Наступного дня після поливу розпушують і мульчують ґрунт, аби зберегти вологу.

Діжкові квіти в липні прибирають у півтінь, притіняючи їх іншими рослинами від прямих сонячних променів.

Регулярного поливу й обприскування потребують і кімнатні рослини. Важливо, щоб на рослинах не залишалися краплі води, при потраплянні прямих променів сонця це може спричинити опік листя. На листі квітів слід періодично змивати пил, ця процедура сприяє кращому диханню рослин. Необхідна для квітів і профілактична обробка від шкідників. Адже в жаркі дні активність попелиці, павутинних кліщів, білокрилки та інших шкідників зростає.

Це далеко не повний календар квітникаря на липень. Тому прошу вас, друзі, доповнюйте його в коментарях нижче своїми рекомендаціями та порадами.

Поділитись: