Скажу чесно, я теж раніше був такої думки, якщо бадилля картоплі має міцну статуру, товсте, то це до високого врожаю. Але, як виявилось, я помилявся.

бадилля картоплі міцне, картопляне бадилля

Так само, іноді, недосвідчені городники, дивлячись, що картопляне бадилля майже сягає поясу, радіють у передчутті великого врожаю. Однак розвинена надземна маса не завжди є гарантією гарного врожаю.

Якщо бадилля картоплі міцне, то це не є гарантією високого врожаю

Бадилля потрібне для повноцінного фотосинтезу. Але якщо висота перевищила півметра, то причини можуть бути такими.

Надлишок азотних добрив

Це призводить до інтенсивного нарощування зеленої маси на шкоду майбутньому врожаю. Кращим засобом у цій ситуації стане суперфосфат. Бадилля, звичайно, вже не зменшиться, але поживні соки почнуть концентруватися в кореневій системі рослини, в результаті чого прискореними темпами сформуються бульби. Розчиніть 100 г суперфосфату в 10 л води і обприскайте кущі. Зазначеної кількості вистачить для обробки однієї сотки.

Посадка крупних бульб

Оскільки посадочний матеріал картоплі великого розміру містить багато поживних речовин, то кущ інтенсивно нарощує бадилля на шкоду розвитку кореневої системи. Тільки коли джерело живлення зі старої картоплини вичерпується, рослина починає давати нові корінці, але час вже втрачено і для формування гарного врожаю його не вистачить.

Нестача світла

При нестачі світла рослина починає до нього тягнутися, тим самим надміру витягуючись. Дефіцит світла виникає на затінених ділянках, при надмірно загущених посадках.

Часті дощі

В умовах частих дощів практично всі коренеплоди інтенсивно нарощують зелену масу. Тому через 3 тижні після закінчення цвітіння картоплі все бадилля необхідно притоптати (але не ламати!) так, щоб воно лягло на землю. В результаті поживні речовини з нього перейдуть у бульби, і ви отримаєте хороший урожай.

А якщо бадилля картоплі невисоке?

А що робити, якщо картопляне бадилля, навпаки, невисоке? Насправді турбуватися варто в тому випадку, якщо ви вирощуєте високорослі сорти:

  1. Адретта.
  2. Накру.
  3. Роко тощо.

Зазвичай невисоке бадилля свідчить про брак поживних речовин, у першу чергу фосфору. Підкопайте кущ і розріжте навпіл ще молоду бульбу. Якщо рослина відчуває нестачу фосфору, на зрізі з’явиться характерний фіолетовий відтінок. При фосфорному голодуванні картоплю слід вранці або ввечері обприскати по листю розчином суперфосфату (100 г на 10 л води).

От і всі відповіді вам на питання «Якщо бадилля картоплі?..».

Поділитись: