Субфебрильна температура тіла — це стабільне її підвищення до 37-37,5, яке зберігається протягом багатьох днів. Отже, якщо температура 37, то про що це говорить? У цьому випадку людина може відчувати нездужання, але нерідко все проходить непоміченим, оскільки не супроводжується будь-якими іншими симптомами. Лікарі кажуть, що діагностувати причину субфебрильної температури складно, позаяк станів, які її викликають, багато.

Якщо температура 37, порушення в нервовій системі, аспіриновий тест, жінки в клімактеричному періоді

Якщо температура 37 у дітей

У дітей стабільне підвищення температури може спостерігатися в період активного росту — з 7 до 14 років. У малюків до року субфебрилітет іноді пов’язують з вакцинацією БЦЖ (щеплення від туберкульозу: бацила Кальметта-Герена). Багато батьків вважають: якщо дитина бадьора, у неї немає проблем з апетитом і сном, то на підвищення температури можна не звертати уваги. Це небезпечна помилка! Дитину слід показати педіатру: субфебрильна температура може бути симптомом тонзиліту, алергічних станів, гельмінтозу та інших захворювань, які не завжди виявляють себе яскраво.

Аспіриновий тест

Якщо субфебрилітет має інфекційну природу, то він, швидше за все, не залишиться непоміченим: на тлі інфекцій багато людей температуру зносять погано. Субфебрилітет, пов’язаний з інфекціями, можна зняти, прийнявши жарознижуючий засіб. Це так званий аспіриновий тест, який активно використовують у діагностиці. При позитивній реакції на ліки можна майже напевно стверджувати, що причина — інфекція.

Гормони

Часто причиною стабільного і тривалого підвищення температури стають гормональні зміни. Зокрема, порушення функцій щитовидної залози — гіпертиреоз. Гормональний сплеск може провокувати підвищення температури у підлітків у пубертатному віці.

А якщо температура 37 у жінок? З цим нерідко стикаються також і жінки в клімактеричному періоді або в першому триместрі вагітності. Швидше за все, нічого страшного немає. Однак температура 37 «з хвостиком» може бути симптомом інфекційних захворювань та паразитарних інвазій:

  • гельмінтозу;
  • бруцельозу;
  • різних вірусних інфекцій.

Алергічні реакції

Вони також можуть супроводжуватися субфебрильним підвищенням температури. Але саме супроводжуватися. Температура рідко виявляється єдиним симптомом алергії. Спробуйте прийняти антигістамінний препарат.

Порушення в нервовій системі

Порушення роботи терморегулюючих центрів головного мозку — це ще одна причина підвищеної температури. Тому, якщо температура 37, то негайно звертайтесь до лікаря і не займайтесь самолікуванням.

Поділитись: