Після збирання винограду обов’язково треба подбати про наступний урожай і зробити підживлення винограду. За літо для росту пагонів, листя, ягід виноградна лоза вилучає з ґрунту велику кількість поживних речовин. Відновлення балансу родючості ґрунту дозволить забезпечити повноцінний урожай і наступного сезону. Для цього ґрунт на винограднику потрібно вдобрити. Які добрива слід уносити після збирання винограду і яким способом?

Підживлення винограду після збирання врожаю

У другій половині літа при підживленні виноградних рослин не можна використовувати добрива, котрі містять у своєму складі азот. Найкраще у цей період удобрювати виноградні рослини фосфорно-калійними добривами і деревним попелом. Особливо ефективні добрива, котрі містять ще й мікроелементи.

Підживлення можна здійснювати як кореневі, так і позакореневі. Але слід завжди зважати на те, що виноград найповніше засвоює добрива в розчинах, тому їх краще в такому вигляді використовувати для кореневого підживлення, поєднуючи його з поливами, або проводити позакореневі підживлення винограду, обприскуючи пагони і листя.

Позакореневі підживлення треба проводити в похмуру погоду, вранці або ввечері, щоб розчин, котрий наноситься, не міг швидко висохнути, а поживні речовини, що містяться в ньому, могли всотатися в листя. Здійснюючи підживлення винограднику, потрібно обов’язково подбати і про його полив. При браку вологи поживні речовини з добрив засвоюються погано.

Для кореневих підживлень добре використовувати такий розчин на 10 л води:

  1. 30 г суперфосфату;
  2. 15 г калійного добрива (краще сірчанокислого калію).

Для позакореневих підживлень кущів краще використовувати комплексні добрива, котрі містять мікроелементи, але не містять азоту. Можна робити позакореневі підживлення настоєм попелу: 1 л попелу настояти 2-3 доби в 10 л води. Приготовлений настій слід злити з осаду, процідити, а потім обробити ним рослини. Позакореневі підживлення винограду потрібно проводити з інтервалом 7-10 днів.

Поділитись: