Як тільки зібрали виноград, обов’язково треба подбати про наступний урожай і зробити підживлення винограду після його збору. За літо для росту пагонів, листя, ягід виноградна лоза вилучає з ґрунту велику кількість поживних речовин. Відновлення балансу родючості ґрунту дозволить забезпечити повноцінний урожай і наступного сезону. Для цього ґрунт на винограднику потрібно удобрити. Які добрива слід уносити після збирання винограду і яким способом?

Підживлення винограду, підживлення винограду попелом, підживлення винограду літом

Підживлення винограду після збирання врожаю

У другій половині літа при підживленні виноградних рослин не можна використовувати добрива, котрі містять у своєму складі азот. Найкраще у цей період удобрювати виноградні рослини фосфорно-калійними добривами і деревним попелом. До речі, дуже корисне підживлення винограду попелом. Особливо ефективні добрива, котрі містять ще й мікроелементи.

Підживлювати можна як під самий корінь, так і поза коренем. Але слід завжди зважати на те, що виноград найповніше засвоює добрива в розчинах, тому їх краще в такому вигляді використовувати для кореневих підживлень, поєднуючи їх з поливами, або проводити позакореневі підгодівлі винограду, обприскуючи пагони і листя.

Підгодовувати поза коренем треба починати в похмуру погоду, вранці або ввечері, щоб розчин, котрий наноситься, не міг швидко висохнути, а поживні речовини, що містяться в ньому, могли всотатися в листя. Отже, підгодовуючи виноградник, потрібно обов’язково подбати і про його полив. При браку вологи поживні речовини з добрив засвоюються погано.

Для кореневих підживлень добре використовувати такий розчин на 10 л води:

  • 30 г суперфосфату;
  • 15 г калійного добрива (краще сірчанокислого калію).

Для позакореневих підживлень кущів краще використовувати комплексні добрива, котрі містять мікроелементи, але не містять азоту. Можна також підживлювати поза коренем настоєм попелу: 1 л попелу настояти 2-3 доби в 10 л води. Приготовлений настій слід злити з осаду, процідити, а потім обробити ним рослини. Потрібно вчасно подбати про виноградні кущі, щоб вони змогли відновити свої сили, і наступного року отримати достойний урожай цих яскравих і корисних ягід. Позакореневі підживлення винограду після його збору потрібно проводити з інтервалом 7-10 днів. От і все.

Поділитись: