Підбір відповідної тари для збирання винограду — відповідальний захід. Від того, коли і як збирають виноградні грона, залежить не лише зовнішній вигляд зібраного врожаю, а й терміни його зберігання.

Краща тара для збирання винограду, підготовка тари

Підготовка тари

Велике значення має так само тара, в котру збирають виноград. Звичайно, кілька зрізаних грон можна донести до стола і в руках. А як бути, якщо врожай солідний і його вистачає не лише для своєї родини, але й для того, аби почастувати друзів або частину реалізувати на ринку? Тож яка тара краща для збирання врожаю?

Дуже хороші пластикові решітчасті ящики. Зараз вони є у необмеженій кількості на будь-якому овочевому ринку. Вони легкі, міцні, добре миються і коштують недорого, тому що це, по суті, — одноразова тара, хоча насправді служить вона дуже довго. Добре себе зарекомендували невеликі ящики — обсягом до 10 кг. У них грона не потіють, не давлять одне одного. Крім того, у таких ящиків передбачені в дні маленькі ніжки, а на верхньому зрізі — відповідні пази. Тому їх зручно і надійно можна ставити в штабель, будь-якої розумної висоти.

Отже, за 2-3 дні до збирання винограду треба промити такі ящики гарячою водою із додаванням миючого засобу для посуду. Потім висушити їх під прямим сонячним промінням. Сонце розігріє пластик, опромінить ультрафіолетом, висушить, а це — природна дезінфекція й практично стерилізація тари. Перед укладанням винограду в ящики їх дно бажано застелити папером. У домашніх умовах це можуть бути паперові рушники чи звичайні газети.

Що потрібно для збирання винограду

Збирати виноград краще прямо в тару. Але зручніше це робити в корзину з ручками, точніше, у так звану «корзину для пікніка». Такі корзини продаються в усіх господарських магазинах і дуже зручні для збирання винограду. Не секрет, що після збирання завжди буває необхідність трохи прочистити грона — видалити зіпсовані осами, дефектні чи загнилі ягоди. Із такої корзини зручно брати грона за гребінь, прочищати і вкладати в основну тару.

Не варто прагнути закласти в кожен ящик якомога більше грон. Бажано, щоб між ягодами циркулювало повітря і виносило з потоком вуглекислий газ, котрий виділяється при диханні зрілих ягід, а також пари води та інші речовини, наприклад, етилен, які можуть викликати швидке перезрівання ягід. Однак зверху виноград можна нещільно (в один шар) накрити свіжим виноградним листям. Так ягоди довше залишаться свіжими, якщо їх, припустимо, треба буде перевезти на ринок. Тепер ви знаєте яка потрібна тара для збирання винограду.

Поділитись: