Декому може бути дивним читати про те, як вирощувати виноград у теплиці. Але зараз цим способом вирощування винограду займається не так вже й мало любителів виноградарства.

Виноград у теплиці, тепличний виноград

Виноград у теплиці

Не є таємницею, що тепличне виноградарство стає все більш поширеним серед виноградарів-любителів. Але вже за три-чотири сезони використання ґрунту в теплиці у ньому накопичується не стільки родючість, скільки проблеми. Тим більше що різноманітністю культур таке вирощування зазвичай не відрізняється: виноград і рання редиска або суниця в міжряддях.

У результаті в тепличному ґрунті вже за ці три-чотири сезони накопичується критично велика кількість баластових солей від поливної води і мінеральних добрив. Через це рослини в теплиці в сонячні дні починають дещо в’янути начебто від нестачі поливу, але частіше — через надмірну кількість солей в землі. Не кращим чином позначається це і на врожаях.

Ще швидше накопичується в таких теплицях інфекційний, споровий початок хвороб тепличних рослин. Ці спори успішно зимують не тільки в ґрунтосуміші теплиць, а й у найдрібніших рослинних залишках листя і коріння. Будь-який залишок підв’язувального шпагату, кожна дротина чи труба і складка плівки всередині теплиць зазвичай рясно всіяні спорами хвороб тепличних рослин.

А навесні при кожному подиху повітря, вібрації конструкцій теплиць ця армада невидимих для неозброєного ока збудників грибкових хвороб потрапляє на виноград у теплиці, на молоде листя винограду і висаджену розсаду тепличних рослин. Та й у землі таких-от ворогів коріння не менше. Сезон напруженої боротьби за здоров’я посадок чергового сезону з цього моменту можна вважати розпочатим. І така ситуація повторюється від сезону до сезону, ускладнюючись із року в рік.

Як вберегти тепличний виноград

Хоча це й парадокс, але збільшення норм мідних, мідно-цинкових та інших подібних пестицидів, якими обробляють рослини і навіть спеціально ґрунт, здоровішим його не робить. Навпаки, погіршується якість ґрунтового живильного розчину для рослин.

Щоб цього не траплялося, не слід щораз повторювати одну й ту ж, абсолютно всім звичну, але дуже вже недешеву помилку. Полягає вона в тому, що роботи із захисту рослин тривають зазвичай тільки доти, доки рослина віддає урожай і тим самим «заробляє» гроші на своє утримання. А після завершального збирання ослаблені урожаєм, пошарпані в процесі збору рослини залишаються один на один зі своєю наявною колекцією хвороб і шкідників поточного сезону, яку до цього ще якось стримували завдяки захисним хімічним обробкам.

Виноград у теплиці

Ось так коротенько про виноград у теплиці. Друзі, якщо у когось із вас є власний досвід вирощування винограду у теплиці, то поділіться своїми надбаннями в коментарях до цього допису.

Поділитись: