Погодні умови не завжди дозволяють садівникам-городникам створити мікроклімат, необхідний для нормального вирощування тих чи інших культур. Але тут на допомогу приходить покривний матеріал для захисту рослин. І якщо про полікарбонат і плівку все більш-менш відомо, то неткані поліпропіленові волокна ще дуже мало вивчені. І такі слова, як агротекс або лутрасил, агріл, спанбонд або агроспан, часом, сприймаються, як розмова іноземною мовою. Про те, що з себе представляють ці покривні матеріали і чи варто на них зосереджувати свою увагу в кожному окремому випадку і поговоримо.

Покривний матеріал для захисту рослин

Переваги та недоліки агротекстилю

Агроволокно є синтетичне полотно, візуально схоже на флізелін. Застосовується для облаштування парників і теплиць.

Світлі прекрасно захищають як від весняних заморозків, так і від літньої спеки. Крізь них з легкістю проникають повітря, волога і сонячне світло, яке, до речі, відмінно розсіюється.

Чорні — відмінно підходять для мульчування. Ґрунт під ними не розтріскується і не ущільнюється. Маркується цифрами, які позначають його щільність (г/м2): 17, 23, 30, 42, 60, 80. Марки матеріалу 17-30 г/м2, використовують для покриття посівів. Більш щільний — кріплять на каркаси.

Переваги агроволокна:

 1. Екологічність. Синтетичні волокна (100%) з’єднані між собою без застосування клею, завдяки чому, навіть при високих температурах, ніякі небезпечні речовини з них не виділяються.
 2. Легкість. Матеріал можна використовувати навіть без підпірок і накидати безпосередньо на рослини, які не ламаються під вагою такого укриття, а вільно піднімаються.
 3. Комфорт при використанні. Покривний матеріал для грядок не потребує постійного відкривання-закривання: поливати рослини можна і через нього. Конденсат при цьому відсутній, а матеріал дихає.
 4. Ефективний захист. Рослини під ним не бояться різких поривів вітру, граду, а також нападу шкідників-комах або птахів. А у випадках його застосування в якості мульчі — набагато менше схильні до гниття.
 5. Хороша теплоізоляція. Захищає від спеки і заморозків, добре тримає тепло і не допускає різких температурних стрибків між днем ​​і ніччю.
 6. Тривалий експлуатаційний період. Більшість видів агротекстилю служать більше 3-х сезонів поспіль, а це прекрасно компенсує вкладені в них кошти.

Цей покривний матеріал для захисту рослин має серйозний недолік, і він полягає в тому, що, в більшості випадків він чим краще зберігає тепло, тим гірше пропускає сонячне світло.

Покривний матеріал для захисту рослин та його різновиди

Спанбонд

Спанбонд — загальна назва і волокна, і технології, по якій він виробляється. Міцний зносостійкий матеріал з розплавленого полімеру з додаванням стабілізаторів, відмінно служить в різних сферах, в тому числі, і в аграрній. Захищає рослини від бур’янів, шкідників і погодних «екстримів». Сприяє більш ранньому дозріванню насаджень і збільшення часу між поливами.

Крім чорного і білого, властивості якого описані вище, для захисту рослин випускають і інші види спанбонду:

 • двошаровий чорно-білий — поєднує в собі властивості обох;
 • двошаровий чорно-жовтий — для відлякування деяких комах;
 • червоно-білий — для кращого акумулювання тепла;
 • фольгований — для кращого відбиття сонячного світла;
 • армований — для підвищення міцності.

Агріл

Даний покривний матеріал для захисту рослин досить популярний. Його основою є поліпропіленові нитки високої міцності. У продаж надходить двох видів — прозорий і чорний. У першому випадку, його щільність варіюється в межах від 17 до 40 г/м2. У другому — становить 50-60 г/м2.

Лутрасил

У цього покривного матеріалу дуже велика схожість із павутиною.  Випускається в білому і чорному кольорах. Його можна використовувати не тільки влітку, але навіть взимку. Причому, в кожному з випадків, волокно буде виконувати абсолютно різні функції: в холод — підтримувати тепло, а в спеку — берегти рослини від сонячних опіків. Прекрасно забезпечує повітрообмін, пропускає вологу і 90% сонячного світла. Використовувати можна не менше трьох сезонів поспіль.

Агроспан

Цей покривний матеріал для захисту рослин часто використовують професійні садівники і городники. Його аналогом є Агротекс. Крім цільних полотен, які використовуються для покриття грядок, у продажу також є готові вироби для мульчування пристовбурного кола дерев, лікування ран і підвищення ефективності щеплень, бинтування стовбурів, укриття капусти та інше.

Тепер, ви знаєте досить багато про покривні матеріали, і їх вибір не складе для вас ніяких проблем.

Поділитись: