Якісна розсада полуниці — це залог високих врожаїв на майбутнє. Тому, коли купуєте розсаду великоплідної садової полуниці, намагайтеся вибрати добре сформовані кущики з 3-4 розкритими листочками. Центральна брунька (у полуниці вона називається сердечко) повинна бути рожевою, великою, добре помітною над поверхнею ґрунту. Саме в ній закладаються квітконоси майбутнього сезону.

Розсада полуниці, вибір якісної розсади

Якісна розсада полуниці

Цікаво, що в народі міцні розеточки з великим рожевим сердечком ласкаво називають «дівчатками». Адже вони обов’язково дадуть урожай. А от розеточки з довгими черешками листків і слаборозвиненим витягнутим світло-зеленим сердечком називають «хлопчиками». У перший рік такі кущики ягід не дають, і треба буде витратити зайвий сезон на їх дорощування.

І дійсно, результати спостережень показують, що рослини з «худим», слабким сердечком (10-15 мм) потенційно можуть дати близько 100 г ягід із куща. Їх бажано поберегти від плодоношення в рік посадки і дати набратися сил. Більш «вгодовані» кущики з діаметром сердечка від 15 до 20 мм дають уже до 200 г з куща, а найбільш якісна розсада з діаметром сердечка понад 20 мм може забезпечити врожайність до 300 г ягід із куща.

Квітконіжка — показник якості

Якісна розсада полуниці ремонтантних сортів, як правило, вже має квітконіжку. Це найкраще підтвердження і гарантія того, що ви купуєте саме ремонтантний сорт. Такі квітконіжки, щоправда, рекомендується відразу після придбання з молоденької рослини видалити, щоб не виснажували її.

Коренева система

Слід також звернути увагу і на розвиток кореневої системи. Через те що коріння у молодих рослин в цей період росте дуже активно, то навіть при покупці розсади в торф’яному або пластмасовому горщику молоді білі корінці проростають через дренажні отвори. Це найкраща гарантія гарної приживлюваності і життєздатності рослин.

Отже, якісна розсада полуниці — це запорука майбутніх багатих врожаїв корисних і смачних ягід цієї дивовижної і такої необхідної культури для поповнення нашого організму вітамінами. Тому, слідуйте вище опублікованим рекомендаціям, і завжди будете з багатим врожаєм. Бажаю вам успіху в садівництві та городництві!

Поділитись: