Знову публікую конкретну і корисну інформацію вирощування перцю в домашніх умовах. І, як завжди, трохи інформації про те, що це за культура така, перець, і звідки він взявся.

Вирощування перцю в домашніх умовах, що таке перець
Вирощування перцю в домашніх умовах

Що таке перець

Батьківщина перцю — тропіки та субтропіки Центральної та Південної Америки. Індіанці вживали його задовго до того, як про цю рослину дізналися європейці. Перша країна, куди завезли перець у ХV столітті, — Іcпанія, а звідти він поширився по всій Європі. До ХVII століття відомі були лише гострі сорти перцю, а потім в Угорщині та Болгарії було виведено солодкі сорти, що завоювали величезну популярність.

У перці міститься багато легкозасвоюваних вуглеводів, білків, яблучної та лимонної кислоти, солей міді, заліза, магнію. Але найголовніше в перці  високий вміст вітаміну С. Солодкі стручкові сорти перцю містять його в 5-6 разів більше, ніж цитрусові. Є в перці і каротин, за вмістом якого ця овочева культура може посперечатися з морквою. Так як у перці міститься багато фруктози, сахарози та глюкози, він є висококалорійним продуктом, придатним для дієтичного харчування хворих на цукровий діабет.

Перець — однорічна трав’яниста рослина, що самозапилюється, відноситься до сімейства пасльонових. Вибагливий до тепла та вологи, хорошого освітлення. Оптимальна тривалість світлового дня для цієї культури — 12 годин, при цьому досягається найкраща якість плодів та висока врожайність.

Вирощування перцю в домашніх умовах

Оскільки перець — теплолюбна культура, його висаджують розсадою. Насіння на розсаду висівають за температури від 21 до 28°С.

Перець не переносить похолодання, навіть найлегші заморозки призводять до масової загибелі рослин.

Важлива умова для вирощування перцю в домашніх умовах — хороша зволоженість ґрунту, оскільки ця культура не переносить навіть короткочасного пересихання та перегріву ґрунту. Ріст рослин припиняється, зав’язь опадає, плоди не утворюються або виростають дуже дрібними, неправильною, нехарактерною для сорту формою.

Перець потрібно висаджувати на родючому ґрунті, без надлишку азоту, тому як попередники не можна використовувати бобові. Найкраще вирощувати перець після:

Ділянки вибирають відкриті, добре освітлені та прогрівані сонцем.

Перед перекопуванням ґрунту вносять перегній та суперфосфат. На 1 м2 витрачають 2,5-3 кг перегною та 400-500 г суперфосфату. Перед глибоким розпушуванням ґрунт удобрюють аміачною селітрою.

Розсада на момент посадки повинна мати вік 60-65 днів і утворити 6-7 справжніх листочків. Висаджують її, коли мине загроза весняних заморозків, а температура встановиться на рівні не нижче +13…+15°С. Перед посадкою розсаду гартують, витримуючи на відкритому повітрі, висаджують у добре зволожений ґрунт з таким розрахунком, щоб поверхня ґрунту знаходилася на відстані 1-1,5 см від кореневої шийки.

Відстань між рослинами в ряду для солодких сортів перцю має бути 20-25 см, а між рядами — 50-60 см, або розраховують площу живлення так, щоб на 1 рослину припадала ділянка 70х15 см, або 70х30 см — на 2 рослини при посадці в одну лунку.

Через 3-4 дні після посадки розсаду перевіряють, видаляють загиблі та ослаблені рослини, підсаджують до них нові та добре поливають. На момент формування 5-8-го справжнього листа проводять пасинкування та прищипування.

Надалі догляд рослинами перцю здійснюють так само, як і за помідорами, приділяючи особливу увагу підтримці вологості ґрунту на необхідному рівні. Ґрунт систематично рихлять, рослини прополюють. Протягом вегетаційного періоду проводять кілька підживлень.

Під час першого підживлення, яке проводять через 10-15 днів після висадки розсади у відкритий ґрунт, витрачають на 1 м2 15 г аміачної селітри, 20 г суперфосфату та 5 г калійної солі. Потім залежно від стану рослин підживлення повторюють, проте азотні добрива вже не використовують, оскільки вони посилюють нарощування зеленої маси на шкоду утворенню плодів. За 1,5-2 тижні до дозрівання перець перестають поливати.

Збирають перець у міру дозрівання, а солодкі сорти у недозрілому вигляді кожні 3-4 дні. Щоб плоди добре збереглися, їх потрібно прибирати разом із плодоніжками.

Рекомендовані сорти:

  1. Ювілейний 307.
  2. Подарунок Молдови.
  3. Новогогошари.
  4. Гогошари місцевий.
  5. Новочеркаський 35.
  6. Вікторія.
  7. Кристал.
  8. Рубіновий.

Ось такі прості поради щодо вирощування перцю в домашніх умовах.

Поділитись: