Кабачки і цукіні плодоносять дуже довго, тому збирають їх у міру достигання кількаразово, можливо й до 15 разів. За умови раннього садіння збирати кабачки починають на початку липня.

Збирати кабачки, збір цукіні, збирання кабачків

Починаємо збирати кабачки

Так само, як і з огірками, не слід запізнюватися зі строками збирання кабачків. При цьому плоди необхідно збирати регулярно  через 2-3 дні, ні в якому разі не допускаючи їх переростання. Це уповільнює ріст інших плодів і формування нової зав’язі. Їх збирають через 9-10 днів після цвітіння, коли плоди досягнуть довжини 15-20 см і товщини 5-7 см.

Збір цукіні

У цукіні довжина молодих плодів може становити 30-40 см. Вони повинні бути з ніжною шкірою, соковитою щільною м’якоттю, без пустот, із недозрілим насінням, що легко роздавлюється при стисканні пальцями.

При вирощуванні цукіні на кожній рослині з травня до вересня утворюється від 10 до 20 плодів. Для їди годяться як зеленці довжиною 10-15 см, так зрілі плоди масою 2,5-3 кг. Порівняно зі звичайним білоплідним кабачком плоди цукіні повільно дозрівають, а значить, мають більш тривалий період споживання. У них щільніша м’якоть, насіння розвивається значно пізніше порівняно з білоплідним кабачком, що дозволяє продовжити період використання зірваних плодів.

Збирати кабачки краще вранці, тоді вони довше зберігають свіжість. Зрізають їх із плодоніжкою, намагаючись не пошкодити рослину. За сприятливих умов і на родючій землі кожна рослина може дати за вегетацію до 12-15 плодів.

Збирання кабачків на тривале зберігання

Для тривалого зберігання кабачкам дають вирости до максимального розміру. При цьому на рослині залишають наливатися 5-6 штук зав’язі, а іншу видаляють. У приміщені такі кабачки можна зберігати 2-3 місяці.

Після збирання останніх плодів рослину виривають з коренем і закладають у компостну купу. Але якщо кущі хворіли, то їх бадилля в компостну купу класти не можна. Його необхідно підсушити на грядці і спалити.

А ще, шановні читачі, прохання до вас поділитись рецептами в коментарях до цього допису, за якими ви готуєте кабачки на зиму.

Ось такі поради, коли і як збирати кабачки.

Поділитись: