Колись давно у 2013 році городник Віктор Куликов поділився своїм досвідом про те, як він вирощує кімнатний перець на грядці. Тому читайте цікавий матеріал від першої особи.

Кімнатний перець і на грядці гарно себе почуває

Кімнатний перець на грядці

Вирощуванням кімнатного перцю (і гіркого, і солодкого) я почав займатися кілька років тому. І було це, скоріше, захопленням. А потім воно переросло у щось значно більше, ніж хобі. За цей час випробував кілька десятків сортів. Деякі не справдили моїх надій і вибули з колекції, інші, навпаки, зайняли в ній провідні позиції. Оскільки кількість сортів і рослин постійно збільшувалася, то з підвіконня вони швидко перекочували на польові «квартири». Але й тут, в умовах далеких від кімнатних, надійні та перевірені сорти підтвердили свою винятковість. Саме про такі універсальні сорти хочу розказати читачам цього блоґу.

Кімнатний перець

Сорт «Острів скарбів»

Сорт солодкого перцю «Острів скарбів» має округлі плоди зеленого кольору, які в міру дозрівання червоніють. Середня вага їх — до 120 г, стінки товсті (8 мм). На одному кущі на відкритому ґрунті водночас дозріває 10-15 плодів, у закритому — 50-60. На ринку вони йдуть нарозхват, бо ідеально підходять для фарширування.

Сорт «Хамелеон»

Плоди сорту «Хамелеон» дуже оригінальні, схожі на гіркий перець, бо на гілках не висять, а спрямовані догори, та насправді вони солодкі. Стручки завдовжки до 10 см у міру дозрівання стають жовтими, темнофіолетовими, повністю дозрілі — червоними. При цьому на одному кущі водночас можна спостерігати всі ці розцвітки. На грядці з однієї рослини можна зібрати 20-30 плодів, а в закритому ґрунті — до 80 штук. Приголомшливий сорт!

Кімнатний перець «Пупсик»

Сорт «Пупсик» також солодкий і так само різнобарвний — одночасно ростуть білі, лимонні, оранжевій й червоні плоди. І у відкритому, і у закритому ґрунті на кущі дозріває до 80 плодів. Цей сорт до того ж дуже декоративний.

Сорт «Віконне чудо»

Ще один солодкий кімнатний перець сорту «Віконне чудо». Плоди в нього такі ж, як і у звичайного солодкого перцю, великі, товстостінні (до 9 мм), на низькорослому компактному кущі росте до 10-15 плодів. Це дуже вигідний сорт для продажу на базарі.

Гіркий кімнатний перець сорту «Оранжеве сонце»

Серед сортів гіркого перцю раджу звернути увагу на сорт «Оранжеве сонце». Плоди в нього надзвичайно декоративні: перчинки яскраво-оранжевого кольору, ніби світяться зсередини. Сорт дуже врожайний: у відкритому ґрунті можна одержати до 50 плодів з одного куща, а в кімнаті чи теплиці — удвічі більше.

Сорт «Новорічні гірлянди»

Сорт гострого перцю «Новорічні гірлянди» також незвичайний. Плоди в нього, як кульки, спочатку зелені, при дозріванні червоні. При відповідному формуванні кущ його схожий на новорічну ялинку. У відкритому ґрунті з однієї рослини можна зібрати 30-50 штук, а в закритому — до 90 плодів.

Виходячи із власного досвіду, можу сказати: вирощуйте кімнатний перець і на грядці, обов’язково одержите віддачу. І не лише у вигляді естетичної насолоди і джерела вітамінів. На цьому ще можна непогано заробити і поповнити родинний бюджет.

Поділитись: