Крім наявності необхідних для навчання в школі навичок і умінь, також потрібна психологічна підготовка дитини до школи, — цього переломного моменту її життя.

Психологічна підготовка дитини до школи, особистісна готовність дитини до школи

Психологічна підготовка дитини до школи

Важливо дати зрозуміти, що школа є невід’ємним атрибутом дорослішання, що там можна знайти багато друзів і цікаво провести час. Ні в якому разі не можна змушувати або лякати дитину школою — цим можна прищепити негативне ставлення до навчання взагалі.

У школі вашій дитині доведеться спілкуватися з іншими дітьми і з дорослими, тому важливе розуміння нею принципів співіснування людей у ​​суспільстві. Дитина повинна розуміти які вчинки є хорошими, а які поганими, володіти комунікативними навичками, що дозволяють їй не уникати інших дітей.

У спілкуванні важливо також уміння відстоювати свою позицію цивілізованими способами, не вдаючись до насильства (діти часто люблять доводити свою правоту з кулаками) і агресії. У той же час, зайва боязкість і нерішучість теж не буде вдалою якістю; постарайтеся навчити дитину не боятися йти на контакт.

Важливу роль в процесі навчання відіграє мотивація і самодисципліна. Діти чудово можуть зрозуміти необхідність дотримання правил поведінки і розпорядку, виробити позитивне ставлення до самих себе і до школи.

Постарайтеся з перших днів дати дитині зрозуміти, що відтепер вона отримує набагато більше автономії, довірте їй самостійно зібрати портфель і робити домашні завдання. Цим ви тільки підштовхнете її вперед.

Особистісна готовність дитини до школи: діти і батьки

Психологічна підготовка дитини до школи відіграє важливу роль у формуванні позитивного настрою і бажання вчитися, відсутності страху і розгубленості перед школою. Але важливо пам’ятати, що перші дні в школі — випробування не тільки для малюка.

Щоб правильно підготувати першокласника до школи, спочатку самі батьки повинні психологічно налаштуватися на цю зміну. Загальновідомо, що діти гостро відчувають невпевненість або страх дорослих, особливо близьких людей. Саме тому батьки повинні бути позитивно налаштовані на обов’язкові зміни в житті майбутнього школяра. І тоді ці зміни дійсно будуть позитивними і радісними. Не треба боятися, що дитину в школі будуть ображати, що вона не зможе подолати навантаження, не придумуйте проблеми.

Також не варто налаштовувати дитину на те, що школа — це свято або чергова розвага. Навпаки, необхідно поступово роз’яснювати їй, що школа — це обов’язок, це свого роду її робота. Якщо мама — домогосподарка, то краще за все, якщо в школу дитину буде відвозити тато. При цьому можна акцентувати дитині на те, що «ми з тобою вирушаємо на роботу, а мама буде чекати нас вдома».

Звикніть ставитися до дитини як до рівної собі, адже їй доведеться працювати не менше, ніж дорослому. Прислухайтеся до точки зору дитини, радьтеся з нею з різних питань. Так школяр швидше відчує себе дорослим і увійде в русло самостійного шкільного життя.

Поділитись: