Настав час ранньої картоплі. Молода картопля для першого споживання викопується вибірково ще в період цвітіння. Для цього з одного боку найбільш розвиненої рослини поблизу бульбоутворення слід викопати ямку так, щоб можна було рукою визначити приблизний розмір бульб. Великі беруть для харчування, дрібні залишають для подальшого росту. Після цього до коренів кущів треба підсипати ґрунт, внести деревний попіл, підгорнути і полити, злегка ущільнити і замульчувати перегноєм або торфом.

Молода картопля: настав час збирати

Молода картопля: настав час збирати свіжий урожай

Недоспілі бульби швидко псуються, тому їх слід викопувати стільки, скільки потрібно для споживання.

А в другій половині липня, коли закінчується цвітіння ранньої картоплі і починають жовтіти окремі листочки, її вже можна збирати повністю. Та буває, що деякі городники довго чекають цвітіння і запізнюються з терміном збирання врожаю. Річ у тім, що не кожен сорт дає квітки, тому картопля може бути готовою до подачі на стіл раніше передбачуваного. Тому, коли підійшов термін, картоплю треба збирати, навіть якщо вона не цвіла і її бадилля стоїть зелене.

За 2-3 тижні до збирання варто припинити полив, а за 7-10 днів — скосити картоплиння і спалити його. Бульби краще копати вилами, особливо на важких ґрунтах. Збирання картоплі ранніх сортів не варто затягувати, оскільки збільшення бульб уже не відбувається, а затримка призводить до їх зів’янення, різкого зниження товарних  насіннєвих якостей. При цьому знижується їх лежкість, збільшується загроза ушкодження шкідниками, а при надлишку вологи вони загнивають.

Молода картопля швидко втрачає вологу і не може довго зберігатись в жарку літню погоду. Тому її слід добре просушити на землі:

  1. В ясні дні — 20-30 хвилин.
  2. У похмурі — 2-4 години.

Молоду картоплю можна сушити і в тимчасових укриттях з доброю вентиляцією. Шкіра бульб при цьому грубіє, завдяки чому вони менше ушкоджуються при подальших переміщеннях.

Після цього бульби сортують для продажу або для найближчого вживання в їжу, чи то тривалого зберігання. З найбільш урожайних кущів можна відібрати садивний матеріал. Бульби повинні бути без видимих дефектів і ушкоджень, середні і великі за розміром, правильної форми, характерними для даного сорту.

Поділитись: