Не всі городники знають як продовжити плодоношення огірків. Отже, при використанні нескладних прийомів можна максимально подовжити надходження свіжих огірків у кінці літа.

Як продовжити плодоношення огірків

Як продовжити плодоношення огірків

Насамперед треба запам’ятати: що частіше ви збиратимете огірки, то більше їх виросте. Не очікуйте, коли вони досягнуть великого розміру, збирайте невеликі зеленці. Загальний урожай при такому варіанті збирання буде набагато вищий. Крім того, якщо хочете одержати якісні плоди, збирайте їх лише вранці, доки ще не жарко. І враховуйте погоду. Якщо день передбачається жаркий, то збирати огірки треба якомога раніше. Зривайте їх із плодоніжкою, обережно, не підіймаючи огудину.

У цей час рослини слід регулярно поливати, у жаркі дні — через добу, але в жодному разі не холодною водою, позаяк вони можуть загинути. Із поливом поєднують підживлення. При зниженні температури дози кореневих підживлень треба скоротити на 20-40%, але збільшити кількість позакореневих підживлень. Для них використовують водорозчинні комплексні мінеральні добрива, обов’язково з бором та магнієм (1-2 г на 1 л води). Такі підживлення підвищують продуктивність культури, активізують ріст огудин і наростання нового листя. Причому підживлювати треба невеликими дозами, інакше буде зворотній ефект. У кінці літа скорочують кількість та обсяг поливів як у відкритому ґрунті, так і в теплицях.

Для збільшення плодоношення огірків в теплицях огірки треба формувати на вертикальній шпалері так, щоб верхівка будь-якого пагона завжди була максимально освітлена. При досягненні огудинами верхньої частини опори для подальшого росту їх спрямовують вертикально вниз, а не горизонтально.

Можна використовувати так само метод омолодження рослин. Для цього огудини знімають зі шпалери (попередньо виключивши поливи, щоб не поламати їх), опускають на ґрунт і присипають вологою ґрунтосумішшю. Додаткові корені, що з’являються, стимулюють нову хвилю плодоношення в нижніх ярусах. Слід так само стимулювати ріст нових пагонів з листям із зав’язями. Для цього потрібно регулярно вирізувати все пожовтіле листя, а також те, що розміщене нижче зони плодоношення, залишаючи до першого зеленця 2-3 листки. Видаляють так само листя із частини огудини, котра відплодоносила, тому що воно, поглинаючи поживні речовини, перешкоджає відновленню плодоношення в ній.

Ну і, звичайно, треба всіма силами боротися із численними огірковими хворобами та шкідниками, а краще провадити профілактичні заходи. Використовуючи ці прийоми, можна продовжити термін плодоношення огірків і збільшити їх врожайність.

Тепер ви знаєте як продовжити плодоношення огірків на власному городі та отримувати свіжі огірки аж до настання заморозків.

Календар садівника на 30-31 липня

Можна збирати урожай на зберігання, прополювати, боротися зі шкідниками і хворобами, обрізати зайві і хворі гілки. Можна садити і пересаджувати полуницю, зелень і багаторічні квіти, але тільки якщо погода сонячна.

Що посадити у серпні

Сорти —Яна, Балет, Рубін. Дозріває протягом 30-35 днів. Останній дає листя кілька разів.

Сорти — Альфа, Кубанець- 1126, Вега. Дозріває протягом 40-55 днів.

Сорти — Бурулька, Білі ночі, Французький сніданок. Дозріває як мінімум 55 днів.

Сорти — Рекс, Артек. Дозріває протягом 30-40 днів.

Сорти — Слов’янка, Мулатка, Червона куля.

Поділитись: