Хакери використали коронавірус для зараження Android, щоб отримати викуп в розмірі 100 доларів США.

Хакери використали коронавірус для зараження Android з викупом в $100

Фальшиві сертифікації та рейтинг Android-трекера

Зловмисники використовують бажання людей відстежувати розповсюдження коронавіруса. Вони заражають Android-гаджети для отримання викупу.

Хакерами почали використовуватись додатки для Android, за допомогою яких люди відстежують поширення коронавіруса, щоб захоплювати смартфони користувачів. Гаджети блокуються без можливості нормального використання. За розблокування зловмисники вимагають викуп в криптовалюті, повідомляє The Next Web.

Зараження смартфона відбувається після того, як користувач відвідує спеціально створений сайт на тему коронавіруса. Веб-ресурс пропонує користувачеві встановити додаток, який має допомогти відстежувати пандемію.

Для більшої довіри користувача на таких ресурсах можуть міститися заяви, що вони сертифіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я та організаціями з контролю за поширенням захворювань. Також наводиться фальшивий рейтинг програми-трекера на рівні 4,4 і 500 млн завантажень.

Після установки фальшивого трекера коронавіруса в смартфон користувача завантажується додаток CovidLock. Він змінює пароль екрану блокування і вимагає $100 в криптовалюті BitCoin для розблокування.

Раніше стало відомо, що хакери використали коронавірус для своїх злочинних цілей. Зловмисники почали застосовувати додатки онлайн-карт поширення коронавіруса для зараження комп’ютерів користувачів. У них крадуть чутливу інформацію: логіни і паролі до облікових записів сервісів, номери кредитних карт і інші дані, що зберігаються в браузері.